• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار مرکزی خاش در بازدید از مناطق عشایری کوه سفید خبر داد:

اجرای بیش از ۲۳ طرح و پروژه ویژه عشایر در مناطق دشت رباط خاش

بخشدار مرکزی خاش در بازدید از کانونهای عشایری کوه سفید بخش مرکزی با تقدیر از خدمات امور عشایری شهرستان گفت: بیش از ۲۳ طرح و پروژه ویژه عشایر در مناطق دشت رباط بخش مرکزی خاش اجرا می شود.

مجتبی شجاعی در حاشیه این بازدید در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان بیان کرد: به برکت نظام و با همت دولت تدبیر و امید طی سالجاری خدمات خوبی به مناطق عشایری و روستایی دشت رباط ، اپک سیاهان و مناطق مشابه کوه سفید ارایه شده است.

شجاعی در ادامه به برخی از این پروژه ها اشاره کرد و گفت: ساخت ۶ فضای آموزشی با پیگیری اموزش و پرورش ، برقرسانی خط اصلی به مناطق فوق که انشعابات روستاهای همجوار نیز در دستور کار شرکت برق می باشد و اجرای چندین طرح کشاورزی و... از مهمترین این پروژه ها است.

وی اظهار کرد: به زودی عملیات اجرایی بیش از ۲۳ طرح و پروژه ویژه عشایر در مناطق دشت رباط بخش مرکزی خاش شامل طرحهای اب و برق و کشاورزی و...آغاز می شود.

شجاعی گفت: تعداد یکهزار و 647 خانواده عشایری با جمعیت بیش از 10هزار نفر در 4 کانون عشایری توحیدآباد پشتکوه ، قادرآباد دشت جارو ، دهنه دستگرد پشتکوه و درودی سنگان ساکن‌هستند که بخش اعظم نیاز شهرستان خاش و شهرستاهای همجوار به فراورده های دامی اعم از گوشت قرمز، انواع لبنیات  ، صنایع  دستی ،حصیربافی و سوزن دوزی را تامین می کنند.

شجاعی ادامه داد: اخیرا در حوزه تامین انرژی عشایر در کل کشور و کل استان‌ها اقدامات خوبی انجام شده که به زودی شاهد توسعه تامین ‌برق از طریق انرژی خورشیدی در تعدادی از مناطق عشایری بخش مرکزی خاش خواهیم بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: