• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دومین جشنواره فرخی سیستانی ۱۳ اسفندماه در زابل برگزار می شود

دبیرجشنواره فرخی سیستانی گفت: یکی از اهداف ما ازبرگزاری این جشنواره شناساندن فرخی سیستانی شاعر بلندآوزاه این دیار، به علاقمندان  و دوستداران شعر و ادبیات است .

مهدی کشته گر در گفت وگو ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان اضافه کرد: لازم است تا پس از برگزاری چند دوره جشنواره فرخی سیستانی، این روند را وارد تقویم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنیم تابعنوان یک برنامه بامحتوایی قوی در سطح ملی داشته باشیم .

دبیردومین جشنواره بزرگ فرخی سیستانی درادامه گفت: خوشبختانه آثاری که تاکنون به دبیرخانه جشنواره رسیده نشان دهنده استقبال بسیارخوب پژوهشگران و نویسندگان دراین خصوص بوده که پس از دریافت، توسط داوران مورد داوری قرار گرفته است .

کشته گر ادامه داد: براساس مساعدتی که اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان سیستان و بلوچستان انجام داده قرار شده تا این جشنواره همه ساله در همین قالب اجرا شود .

دبیر دومین جشنواره فرخی سیستانی گفت: اولین دوره جایزه فرخی سیستانی توسط موسسه نی زار و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری  و دانشگاه زابل در سال گذشته برگزار گردید که بنا به دلیل شروع کار و بازه زمانی نامحدود قبل از اجرای نخستین دوره پس از بررسی های فراوان از تعداد 7 نفر از اساتید برجسته و نویسندگان و محققان سیستانی در رشته های گوناگون از قبیل: جغرافیا، تاریخ، مطالعات ادیان و ادبیات در مراسم باشکوهی تقدیر و تجلیل به عمل آمد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: