• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان:

نماز خمیر مایه دین است و همه مکلف به اجرای آن هستند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اولین موضوعی که پیامبرگرامی اسلام به آن مکلف شد نماز بود و نماز خمیر مایه دین است و همه مکلف به اجرای آن هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان آیت الله سلیمانی در همایش نماز و سلامت معنوی در سالن اجتماعات بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان سخن می گفت، افزود: این فریضه تجلی یقین انسان در رابطه با خداوند و همچنین به گفته قرآن کریم معراج مومن است .

وی با اشاره به بررسی های جامعه شناسان از جاذبه های اجتماعی ادامه داد: وجود اعتقاد به خداوند متعال عامل مهمی در جلوگیری از تبدیل شدن جاذبه های اجتماعی  به تهدید است .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت برپایی نماز جماعت و تلاش دشمن در کمرنگ کردن جلوه و شکوه و اثرات مثبت این نماز در میان قشر جوان کشورمان پرداخت و گفت: در مقابل تهاجم نرم دشمنان همه باید هوشیار باشیم .

شکوری مدیر آموزش ستاد اقامه نماز کشور هم در این همایش گفت: از سال 1394 طرح سلامت معنوی توسط وزارت بهداشت آغاز شد و در طول سه سال اجرای آن 50 هزار پزشک و پرستار در دوره های آموزشی این طرح حضور یافتند .

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نماز ادامه داد: در قرآن مجید 90 مرتبه کلمه صلاه و مشتقات آن بیش از 1000 مرتبه ذکر شده است .

وی همچنین گفت: آخرین سفارش رسول گرامی اسلام پیش از وفات، نماز بود .

تعداد زیادی از سرپرستاران، پرستاران و کادر درمان بیمارستان های زاهدان در این همایش حضور داشتند .

این همایش به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با همراهی ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: