• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مطرح کرد؛

سیستان و بلوچستان نیازمند ایجاد یک میلیون متر مربع فضای جدید آموزشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: برای رسیدن فضاهای آموزشی این استان به متوسط کشوری نیازمند یک میلیون متر مربع فضا جدید هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی در بیستمین همایش خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان افزود: متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور 5.34 متر مربع و در سیستان و بلوچستان 3.11 متر مربع است.

راشکی بیان کرد: 18 هزار و 934 کلاس درس در سیستان و بلوچستان وجود دارد که 6 هزار و 181 مورد آن نیاز به تخریب و بازسازی و چهار هزار و 358 مورد آن نیازمند مقاوم سازی است.

وی با تاکید بر اینکه چند سال قبل در بین استان هایی که بیشترین جذب تعهدات خیرین برای ساخت مدرسه سیستان و بلوچستان رتبه بیست و هشتم را داشته است، افزود: بیشترین جذب اعتبار در مدرسه سازی مربوط به استان سیستان و بلوچستان بوده است.

راشکی با اشاره به اینکه در جذب تعهدات خیرین از سراسر کشور سیستان و بلوچستان بعد از استان های خوزستان، تهران، فارس و اصفهان در جایگاه پنجم قرار دارد، ادامه داد: رشد تعهدات خیرین بومی استان سیستان و بلوچستان نسبت به گذشته 10 برابر بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه باید فضای خوب و استاندارد آموزشی برای تحصیل دانش آموزان این استان فراهم شود، خاطرنشان کرد: با اعلام یونسکو از بین دانش اموزان سراسر کشور،دانش آموزان سیستان و بلوچستان بالاترین ضریب هوشی را دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: