• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

مراكز درماني و ترك اعتياد از ظرفيت مطالعات دانشگاهيان استفاده كنند

استاندار‏سيستان و بلوچستان گفت: ٩٠ درصد معتادان مراكز ترك اجباري، پس از خروج از اين مراكز مجدداً به اعتياد برمي گردند كه بايد دانشگاه ها با انجام مطالعات پژوهشي در اين زمينه كمك كنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ سيد دانيال محبي در نشست بررسي مسائل مراكز ترك اعتياد دادگاه محور، اظهار کرد: بخش زيادي از علل اعتياد افراد، مربوط به كمبود محبت و نياز به توجه در خانواده است.

وي با بيان اينكه مصرف دخانيات و اعتياد در استان كم است، افزود: به دليل تأثير طبيعت خشك و خشن استان بر افراد، شدت اعتياد در بين معتادان استان بالا است.

استاندار با تاكيد بر توجه به مسائل فرهنگي و فرهنگسازي تقبيح مصرف مواد مخدر، از رسانه ها و صدا و سيما خواست براي آشنايي بيشتر خانواده ها و افراد با عوارض اجتماعي و جسماني حاصل از استعمال مواد مخدر و دخانيات تلاش كنند.

محبي همچنين نقش پژوهش و مطالعات دانشگاهي را در بررسي علل اعتياد مجدد افراد را پس از ترخيص از مراكز ترك اعتياد اجباري را خواستار شد.

وي هم افزايي و همكاري دستگاه هاي متولي را در امر درمان و ترك معتادان در مراكز ترك اعتياد دادگاه محور و مراكز اجتماع محور را مورد تاكيد قرار داد و توانمندسازي و مهارت آموزي افراد تحت درمان در اين مراكز را ضروري خواند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: