• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

دانشگاه ها در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي در استان تلاش كنند

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: تحقق أهداف اقتصاد مقاومتي از دغدغه هاي مقام معظم رهبري است كه دانشگاه ها بايد در اين زمينه تلاش كنند و دولت و ديگر بخش هاي متولي را همراهي نمايند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ سيد دانيال محبي در ديدار با هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي، نقش دانشگاه ها را در بررسي مسائل و مشكلات استان و ارايه راهكار مناسب براي توسعه آن مهم برشمرد.

وي افزود: استان در بخش هاي مختلف بويژه كشاورزي و معادن ظرفيت هاي زيادي دارد كه بايد از ظرفيت دانشگاه ها و شركت هاي دانش بنيان براي توسعه اين بخش ها خصوصاً جلوگيري از خام فروشي محصولات معدني استفاده شود.

استاندار همچنين با اشاره به اينكه مخاطبين اصلي دانشگاه ها جوانان هستند؛ تصريح كرد: شور و نشاط جواني و روحيه مطالبه گري دانشجويان يك ظرفيت بسيار ارزشمند است كه مسئولين بايد با بردباري و سعه صدر در جهت هدايت اين ظرفيت در مسير درست آن اهتمام بورزند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي زاهدان هم در اين ديدار با بيان اينكه ٦ واحد و ٢ مركز آموزشي وابسته به دانشگاه آزاد در استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر ٢٧هزار دانشجو در در اين مراكز مشغول تحصيل هستند.

سلطانعلي مير تعداد اعضاي هيات علمي اين دانشگاه در استان را ٤٠٠ نفر ذكر كرد و مجموع فارغ التحصيلان از اين دانشگاه در سطح استان را ٨٠ هزار نفر عنوان كرد.

وي از آمادگي اين دانشگاه براي مشاركت در پيشبرد برنامه هاي استان خبر داد.

گفتني است در اين ديدار حكم عضويت سيد دانيال محبي استاندار در هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان كه از سوي فرهاد رهبر رييس دانشگاه آزاد اسلامي كشور صادر شده است، به وي إعطاء شد.

دانشگاه آزاد اسلامي زاهدان در سال ١٣٦١ در زاهدان تأسيس شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: