• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

اتمام راه آهن چابهار زاهدان جزء برنامه هاي اقتصاد مقاومتي است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شتاب بخشي در تكميل زيرساخت هاي استان توسعه را بدنبال دارد و طولاني شدن تكميل آنها، هزينه هاي إضافي و هدر رفت منابع را بدنبال دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی در ديدار با مشاور مديرعامل راه آهن و فرمانده بسيج راه آهن كشور و مدیرکل راه آهن جنوب شرق " در استانداري برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه اخیر هیات دولت تمامی مشکلات راه آهن جنوب شرق كشور مطرح شد و تسريع در بهره برداري آن مورد تاكيد قرار گرفت.

وی با اشاره به ايمني بالاي استفاده از ظرفيت ريلي و كاهش هزينه هاي حمل كالا، راه آهن را محور توسعه استان برشمرد.

استاندار اتمام راه آهن چابهار زاهدان را جزء برنامه هاي اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده، در تلاش هستيم اين طرح در زودترين زمان ممكن به بهره برداري برسد.

محبي همچنين با اشاره به طوفانهاي شن موجود در مسير قطار و ايجاد مشكلاتي در اين زمينه براي راه آهن، از اختصاص اعتبار مناسب برای تثبیت ماسه های روان خبر داد.مشاور مديرعامل راه آهن و فرمانده بسيج راه آهن كشور هم در این نشست اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، بخش قابل توجهي از اعزام رزمندگان، حمل أدوات نظامي و انتقال پيكر شهدا با استفاده از ظرفيت راه آهن انجام شده است.

سرهنگ داود عباس زاده با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري توجه ويژه اي به صنعت ريلي كشور دارند، افزود: دولت يازدهم و دوازدهم هم برنامه هاي اساسي براي توسعه شبكه ريلي كشور انجام داده است و راه آهن به عنوان محور توسعه كشور توسط رييس جمهور مورد تاكيد است.

وي تأثير اتصال چابهار و شهرهاي استان به شبكه ريلي كشور را در جهت ايجاد تحول در محور شرق بسيار حائز اهميت دانست.

مجيد ارجوني مدیرکل راه آهن جنوب شرق هم با تشريح برخي مشكلات و نواقص خط آهن زاهدان - بم، خواستار اختصاص اعتبار براي رفع اين نواقص شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: