• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر ستاد قرارگاه شهید علم‌الهدی استان خبر داد؛

اعزام بیش از 2 هزار دانشجوی سیستان و بلوچستان به اردوی راهیان نور

مسئول بسیج دانشجویی و دبیر ستاد قرارگاه شهید علم‌الهدی سیستان و بلوچستان گفت: امسال بیش از ۲ هزار دانشجو در قالب ۵۳ دستگاه اتوبوس برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، عازم اردوی راهیان نور می‌شوند.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا کیخا در نشست خبری افزود: راهیان نور یک عملیات و اقدام بزرگ فرهنگی محسوب می‌شود که هرساله جوانان دانشجو با اشتیاق و اتحاد خود را برای پیدا کردن فرصت حضور در این اردو آماده می‌کنند.

وی افزود: سال گذشته ۴۰ دستگاه اتوبوس به اردوی راهیان نور اعزام شدند، اما امسال بیش از ۲ هزار دانشجو در قالب ۵۳ دستگاه اتوبوس برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، عازم اردوی راهیان نور می‌شوند.

دبیر ستاد قرارگاه شهید علم‌الهدی استان اظهار کرد: این اشتیاق دانشجویان نشان می‌دهد که علی‌رغم توطئه‌های دشمن، همچنان دفاع مقدس برای دانشجویان ما جایگاه ویژه‌ای دارد و جوانان ما تشنه این فرهنگ هستند.

کیخا با بیان اینکه بیشترین اعزامی را از دانشگاه سیستان و بلوچستان داریم، افزود: امسال تلاش شده است که از هر دانشگاه حداقل یک دستگاه اتوبوس به منطقه اعزام شود.

دکتر علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی یک ظرفیت خوبی در استان به‌وجود آورده‌اند و وظیفه داریم تا نهایت بهره را از این ظرفیت ببریم.

رئیس ستاد قرارگاه شهید علم‌الهدی استان افزود: هر ساله شور و شوق دانشجویان برای حضور در اردوی راهیان نور و اعزام به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در حال افزایش است، اما تأکید ما بر این بود که زیارت اولی‌ها را در اولویت قرار دهیم.

وی اظهار کرد: هدف از اردوهای راهیان نور این است که دانشجویان ما با ایثارگری‌های رزمندگان آشنا شوند و ارزش‌ها و سرمایه‌های دفاع مقدس به نسل‌های مختلف انقلاب منتقل شود.

بندانی ادامه داد: دانشجو فردی پرسشگر و اندیشمند است و وقتی با صحنه‌های دفاع مقدس مواجه می‌شود، این اندیشه در ذهنش شکل می‌گیرد که چه ایثارگری‌ها و رشادت‌هایی نهفته بوده و وظیفه ما این است که این تأثیرگذاری را بیشتر کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: