• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به زودی انجام می‌شود؛

رونمایی از سند خواهرخواندگی روستای سلطان آباد کرمان و روستای قلعه نو سیستان‌وبلوچستان

با حضور معاونین گردشگری اداره کل  میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان و رئیس میراث فرهنگی شهرستان زرند در محل هتل جهانگردی زاهدان  پیش نویس تفاهم نامه خواهرخواندگی به امضای طرفین رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد اسلامی رئیس میراث فرهنگی شهرستان زرند  با قدردانی از مهمان نوازی مسئولان و مردم خونگرم خطه سیستان و بلوچستان از گروه اعزامی زرند در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری منطقه 5 گفت: حضور در جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری  فرصتی را پدید آورد که به مشترکات فرهنگی و تاریخی زرند و استان سیستان بلوچستان عمیقتر بنگریم.

نماینده اداره کل میراث استان کرمان در این جشنواره افزود: یکی از این نقاط اشتراک را می توان در تشابه ساختار و محتوای تاریخی آثار تاریخی دو منطقه دید جایی که بنظر با ورود مردمانی از خطه سیستان به شهرستان زرند باعث تاثیرات فرهنگی متقابلی بویژه در ساخت آثاری نظیر قلاع و خانه ها شده است.

وی گفت: امروزه در بخشهایی از شهرستان زرند بویژه در بخش یزدان اباد شاهد این تاثیرات فرهنگی هستیم و شاید بتوان سازه های خشت و گلی مناطق جنوب شرقی کشور که متاثر از اقلیم این منطقه بزرگ از کشور را در بر می گیرد و ویژگیهای رفتاری مشترک از سخت کوشی و نجابت و خونگرمی ساکنان مناطق کویری  را در این راستا جستجو کرد.

مجتبی میرحسینی نیز در این نشست با قدردانی از حضور پررنگ شهرستان زرند بعنوان نماینده استان کرمان در رویداد مذکور گفت: جای بسی خوشحالی است که ما میزبان نمایندگان استان کرمان در این جشنواره بودیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در تمامی لایه های  اقتصادی و فرهنگی گفت: یکی از مهمترین ابزارهای توسعه جوامع  صنعت گردشگری است که امروزه اهمیت این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست و بر این اساس طبق پیش نویس  تفاهم نامه منعقد شده  ما برای ایجاد روابط عمیقتر در حوزه های فرهنگ گردشگری؛ اعزام تورهای گردشگری؛ بررسی علمی پیشینه اشتراکات تاریخی که در نهایت به تحکیم روابط اقوام ایرانی منجر می شود، توافق کردیم و بزودی ضمن مراسمی از سند خواهرخواندگی فرهنگی روستای سلطان آباد شعبجره زرندکرمان و روستای تاریخی قلعه نو بعنوان یک حرکت نمادین با حضور مدیران ارشد دو استان رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: