• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد:

80 واحد بومگردی در سیستان و بلوچستان؛ متقاضی راه‌اندازی ‌

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: 80 واحد بومگردی در استان متقاضی راه اندازی است و 16 واحد پروانه بهره برداری گرفته است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در شورای گردشگری افزود: در حالی که این استان متنوع ترین مقصد گردشگری ایران است، همچنان ناشناخته ترین مقصد است بنابراین برای تغییر نگاه و افزایش حضور گردشگران علاوه بر ایجاد زیرساخت های لازم به کمک رسانه ها نیازمندیم که در این زمینه نقش اساسی دارند.

وی در ادامه اظهار کرد: طرح جامع گردشگری استان از سال 87 اجرا شد و به روزرسانی آن در قالب سند توسعه گردشگری استان انجام شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه گفت: توجه به لباس محلی، موسیقی نواحی مختلف، غذای محلی، آداب و رسوم و مهمان نوازی مردم این منطقه، توسعه گردشگری روستایی را امکان پذیر می کند.

میرحسینی خاطرنشان کرد: اگر با نگاه علمی و دقیق به گردشگری بیندیشیم این صنعت می تواند محور توسعه، پیشران و شتاب دهنده اقتصاد مقاومتی در کشور به ویژه سیستان و بلوچستان باشد.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان با یک سوم جمعیت دنیا هم مرز است و اگر یک درصد مردم این کشورهای هم مرز را جذب کنیم به رقم ۲۰میلیون گردشگر خارجی که در سند ایران ۱۴۰۴ اشاره شده است فقط با تکیه بر سیستان و بلوچستان دست خواهیم یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: