• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار زابل در جشنواره فرخی سیستانی:

گرامیداشت مفاخر، ارزش نهادن به فرهنگ و هویت یک ملت است

فرماندار زابل گفت: سیستان با توجه به قدمت تاریخی بسیار بالایی که دارد دارای مفاخر بزرگی است که هویتی با ارزش برای این منطقه ایجاد کرده اند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان هوشنگ ناظری که در دومین جشنواره فرخی سیستانی در دانشگاه زابل سخن می گفت، اظهار کرد: مفاخر سیستان نامی ماندگار از خود برجای نهاده اند به گونه ای که نسلهای بعد به وجود آنها افتخار می کنند.

فرماندار در ادامه گفت: علاوه بر توجه به گذشته و نقش موثر افراد شاخص در تحولات علمی، آموزشی، اجتماعی، دینی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، و ... باید چهره های موفق و تاثیرگذار کنونی را نیز مورد تشویق و قدردانی قرار داد.

ناظری تصریح کرد: ناموران شهر، مفاخر و چهره‌های برجسته ما، همه سرمایه های ما هستند و بهترین شناسنامه و سند هویتی به شمار می‌روند.

وی اظهار کرد: وجود بزرگان و افتخار آفرینان در هر منطقه ای موجب غرور ملی یك شهر است و به نوعی می‌تواند باعث توسعه و علم آموزی جوانان و مردم آن شهر باشد.

ناظری با اشاره به اینكه بزرگان كشور افتخار هستند و می‌توانند غرور و همت فرزندان این سرزمین را تحریك كنند، بیان کرد: این بزرگان می‌توانند الگوی مناسب برای جوانان بوده و مسیر درست زندگی را به آنها بیاموزند.

وی ادامه داد: گرامیداشت و تقدیر از اساتید، نویسندگان و مفاخر که تمام عمرشان را به جهت هویت بخشی و زنده نگهداشتن نام جامعه ی خود تلاش می کنند، ارزش گذاشتن به فرهنگ و هویت یک ملت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: