• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بیان کرد:

تراز مثبت تجاری سیستان و بلوچستان در 10 ماهه سالجاری

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: طی ده ماهه سالجاری تراز تجاری استان به سمت صادرات مثبت و عدد حدود 26 درصد را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار در کارگروه صادرات این سازمان بیان کرد: در 10 ماهه سالجاری کالاهایی به ارزش بیش از 319 میلیون دلار از استان صادر شده به گونه ای که واردات از طریق استان 253 میلیون دلار بوده و بررسی ها نشان از افزایش 65 میلیون و 400 هزار دلاری صادرات نسبت به واردات دارد.

وی به صادرات از استان به کشور پاکستان اشاره کرد و گفت: کل صادرات از گمرکات وبازارچه های  مرزی  استان به پاکستان طی 10 ماهه سالجاری به ارزش 183 میلیون و 685 هزار دلار می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1درصد افزایش داشته است.

میرشکار افزود: به استناد آمار ارائه شده می توان اشاره کرد؛ از مجموع صادرات انجام شده از استان حدود57.5درصد صادرات به کشور پاکستان انجام گرفته است.

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان گفت: طی این مدت کالاهایی به ارزش 131 میلیون و 660 هزار دلار نیز به افغانستان صادر گردیده است که از میزان کل صادرات 41 درصد به افغانستان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: