• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان تشریح کرد؛

جزییات دوره های توانمند سازی فارغ التحصیلان بومی در صنایع مرتبط با گاز و پتروشیمی

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان به تشریح جزییات دوره های توانمند سازی فارغ التحصیلان بومی در صنایع مرتبط با گاز و پتروشیمی پرداخت.
 
دکتر تاجری در گفت وگو با ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان افزود: این دوره ها بر اساس نیاز استان و کمبود رسته های شغلی مورد نیاز پیمانکاران طراحی شده و بر این اساس فارغ التحصیلان رشته های مهندسی مکانیک،صنایع ، عمران و ... از  ۹۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.

رییس جهاد دانشگاهی استان تصریح کرد: در برخی دوره ها مانند بازرس فنی جوش به فراگیرانی که موفق به قبولی در آزمون پایان دوره شوند مدرک بین المللی asnt سطح ۱یا ۲(بر حسب نتیجه آزمون)اعطا خواهد شد و دارندگان این مدرک درآمد پایدار و قابلیت کار در سطح بین المللی را خواهند داشت.

دکتر تاجری در خصوص سایر دوره های آموزشی طرح توانمند سازی تربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت گاز استان افزود: یکی از دیگر دوره های اموزشی دوره های نصب و تعمیرات پکیج است که با استقبال بسیار خوب عموم فارغ التحصیلان رشته های فنی،کار ودانش مواجه شده و در این دوره ها مجرب ترین اساتید شرکت بوتان نصب و راه اندازی و تعمیرات انواع مختلف پکیج را آموزش خواهند داد و افرادی که موفق به قبولی در آزمون پایان دوره شوند بلافاصله می توانند کار خود را به عنوان نصاب پکیج شروع کنند و با توجه به روند سریع گازرسانی به شهر زاهدان و در سال آینده زابل فرصت کارآفرینی بسیار مناسبی برای این عزیزان فراهم خواهد شد.

وی گفت: یکی از نیازهای اصلی پروژه های صنعت گاز مفسر فیلم و رادیوگرافی است که کمبود آن در استان به شدت احساس میشود و با هدف تربیت نیروی متخصص در این حوزه دوره آموزشی مفسر فیلم و رادیوگرافی نیز طراحی و تدوین گردیده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: دوره آمادگی آزمون مبحث ۱۷ویژه ناظران و مجریان گاز نیز در این برنامه آموزشی گنجانده شده است.

دکتر تاجری گفت: یک دوره عمومی برای آحاد شهروندان جهت آشنایی با ایمنی عمومی گاز نیز پیش بینی شده که امیدواریم بتواند با افزایش میزان آگاهی شهروندان از بروز خساراتی مانند انفجار و مرگ خاموش بر اثر نشت گاز جلوگیری نماید.

وی اضافه کرد: دوره های عملی مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز،مربیان مجرب ملی و بین المللی  و پذیرایی ناهار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: