• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد:

تداوم ارائه خدمات حمایتی به مددجویان خودکفا سیستان و بلوچستان تا ۲ سال

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: ارائه خدمات حمایتی در دوره زمانی یک تا دوسال به متولیان طرح‌های اشتغال این استان که به مرحله درآمد ثابت و پایدار رسیده اند، به منظور پایدارسازی درآمد و تثبیت توانمندی آنها تداوم دارد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، رضا شهرکی، در جلسه ملاقات های مردمی در جمع خبرنگاران افزود: کمیته امداد به عنوان مرجع اصلی شناسایی نیازمندان و محرومان جامعه سبب شده با ایجاد فضای مطلوب برای مشارکت خیران، ادارات، اصناف و نهادهای حمایتی خدمات ارزشمندی به منظور توانمدسازی و ارتقای سطح زندگی خانوارهای محروم ارایه کند.

وی بیان کرد: اگرچه تاکنون حمایت های بسیاری در قالب صدقه، زکات، طرح اکرام ایتام و محسنین شده است اما حجم و وسعت فقر بالاتر از کمک‌های خیران است چراکه این روزها مشکلات و عوارض جانبی آن به جز مباحث اقتصادی حوزه‌های فرهنگی ، اجتماعی و حتی سیاسی را در تصرف خود در آورده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: فوت نان آور خانواده، طلاق،عدم توازن بین درآمد و هزینه خانوار، اعتیاد سرپرست،بیماری بیکاری، متواری شدن سرپرست،بدهی بدلیل ورشکستگی و حوادثی مانند سیل و زلزله از جمله دلایل ورود خانوارهای نیازمند به چرخه حمایتی این نهاد است.

شهرکی با اشاره به زمان‌دار کردن خدمات حمایتی این نهاد براساس شرایط خانوار تحت حمایت، یادآور شد: ارائه خدمات حمایتی در دوره زمانی یک تا دو سال به متولیان طرح‌های اشتغال که به مرحله درآمد ثابت و پایدار رسیده اند،۳به منظور پایدار سازی درآمد و تثبیت توانمندی آنها تداوم دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته هزار و ۷۰۰ خانوار از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند، افزود: هم اکنون ۹۹ هزار و ۱۶ خانوار با جمعیت ۲۳۱ هزار و ۱۵ نفر از خدمات کمک معیشت این نهاد بهره مندند که بیشتر این خانوارها را روستاییان تشکیل می دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین ۴۷ هزار زن سرپرست خانوار با استفاده از خدمات مختلف این نهاد مانند تسهیلات قرض الحسنه، طرح‌های اشتغال، آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت، درمان و فرهنگی زندگی خود را اداره می کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: