• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان کرد؛

جذب سرمایه انسانی برای دانشگاه‌ها، هدف مراکز اپا

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در سومین کنفرانس حوادث و آسیب پذیری های امنیت فضای تبادل اطلاعات (اپا)گفت: هدف از تشکیل مراکز اپا جذب سرمایه برای دانشگاه ها و تکمیل نیروی انسانی برای صنایع کشور است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، سید هادی سجادی در این کنفرانس افزود: با توجه به فضای کنونی کشور نیروی انسانی متخصص در کلیه زمینه ها علی الخصوص ICDLو امنیت سیستم های اینترنتی جزو نیاز های ضروری و کلیدی به شمار می رود.

وی با اشاره به وجود متخصصان برجسته در کشور در مراکز اپا واستفاده از این ظرفیت بزرگ گفت: نوع قردادهاي که ما در اپا استفاده می کنیم از نوع قرار دادهای شناور است و این شناور بودن قرار دادها رمز پویای مراکز اپا است.

معاون امنیت و فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران اهداف و انتظارات مراکز سنجش از مراکز اپای کشور را تحلیل های امنیتی دوره ای ،پایش سازمان های خود ،اگاهی رسانی ،ابداع راهکار ها و تکنولوژی های جدید در مقابله با حملات ویروس ها ،باج افزارها و بد افزار ها عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به تمامی دانشجویان در حوزه سایبر مشاوره و آموزش می دهیم گفت: در مراکز اپا تمام ظرفیت برای وجود نخبه پروری و آموزش نیروی انسانی متخصص وجود دارد.

سجادی با اشاره به سخن وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات مبنی بر تربیت ده هزار نیروی متخصص امنیت سایبری در مدت 4سال گفت: با برنامه ای مدون می توان به این مهم توسط مراکز اپای مستعد دست یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: