• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساخت مدرسه توسط مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 32 مدیرکل آموزش و پرورش و 28 معاون و عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش ساخت مدرسه یک یا دو کلاسه را براساس مدل بومی سیستان و بلوچستان در 60 روستای دورافتاده در این استان تقبل کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش کشور در چابهار افزود: وزیر آموزش و پرورش در این نشست از تمامی مؤسسات و نهادهای مالی و خیران درخواست کرد که با توجه به فاصله معناداری که در سیستان و بلوچستان با دیگر استان‌ها درزمینهٔ فضای آموزشی وجود دارد، به رسالت اجتماعی خود یعنی مدرسه‌سازی در این استان بپردازند.

نخعی هدف از برگزاری گردهمایی مشترک شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل استان‌های سراسر کشور در سیستان و بلوچستان را آشنایی دانش آموزان، فرهنگیان و مردم کل کشور با سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: امروز مقرر شد تا مجامع خیرین مدرسه‌ساز در همه استان‌ها طرحی را اجرا کنند تا از طریق آن همه دانش آموزان کشور به لحاظ عاطفی و انسان دوستانه به دانش آموزان سیستان و بلوچستان وصل شوند که این یک حرکت بزرگ فرهنگی عظیم در کشور برای توسعه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش نیز در سفر قبلی خود به سیستان و بلوچستان در بهمن ماه هزینه ساخت دو مدرسه در روستاهای کنارک را عهده‌دار شد.

وی تصریح کرد: هزینه ساخت یک مدرسه توپی متناسب با شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان در روستاها 30 میلیون تومان است و در ظرف مدت یک ماه آماده بهره‌برداری است و استفاده از این مدل موجب می‌شود تا فاصله فضای آموزشی سیستان و بلوچستان با کل کشور سریع‌تر جبران شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: