• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان بیان کرد؛

اعلام آمادگی 50 شرکت سرمایه‌گذاری برای ورود به طرح پرورش ماهی در قفس

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: 50 شرکت سرمایه‌گذاری برای ورود به طرح پرورش ماهی درقفس اعلام آمادگی کردند.

هدایت الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سواحل چابهار و کنارک مستعد پرورش سالانه 300 هزارتن ماهی در قفس است اظهار کرد: این طرح در سال 1394 در ردیف طرح های اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان به تصویب رسیده است چراکه به ازای هر قفس در این طرح 3 شغل ایجاد می‌شود و این طرح مبتنی بر استفاده از ظرفیت‌های خالی دریاست.

وی افزود: تاکنون 50 گروه و شرکت سرمایه‌گذاری در مجموع با ظرفیت تولید سالانه 160 هزارتن ماهی درقفس برای ورود به این طرح اعلام آمادگی کرده و درحال گذراندن روند اداری برای شروع فعالیت‌هستند.

به گفته مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان هرچند متقاضیان زیادی در صف دریافت مجوز هستند اما تاکنون تنها 2 شرکت موفق به دریافت موافقت اصولی و پروانه تاسیس شده‌اند و همین امر موجب دل سردی بسیاری از سرمایه گذاران از روند طولانی دریافت مجوز شده است.

میرمرادزهی با اشاره به آغاز فعالیت دو شرکت برای پرورش در قفس تاکید کرد: این شرکت ‌‌ها با نصب هشت قفس در 7 نقطه از دریا اقدام به تولید سالانه 500 تن ماهی درقفس کرده‌اند و این درحالی است در 6 قفس این شرکت‌ها برای اولین بار در کشور چیزی حدود 5 هزار بچه ماهی به وزن رسانی و درقفس ها به منظور پرورش رها شده است.

یه گفته وی نوع ماھی که قرار است در این قفس ھا پرورش یابد از نوع سیبس و سیبرم است و از طرفی دیگر به دنبال آن ھستیم که در کنار این دو نوع ماھی بچه ماھی‌های حلوا سفید، شیر و میش ماھی را که از ارزش غذایی و اقتصادی خوبی برخوردار است ھم توسعه و تکثیر دھیم .

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ظرفیت برداشت ماھی در ھر قفس حداقل 50 تن و ھر مزرعه تا 200 تن در ھر دوره است گفت: با بھبود شرایط ھوا کار پرورش ماھی در قفس تا اسفندماه در چابھار آغاز می شود و پیش ‌بینی می‌شود برداشت آن ھم پنج ماه بعد از آغاز پرورش صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: