• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیام نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به مناسبت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد

به مناسبت بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان بیانیه صادر کرد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان و به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، در مقدمه این بیانیه آمده است: از طلوع اسلام و مطلع آن  و فجر صادق آئین محمدی مسجد با محوریت پیامبر نقشه اساسی در همه شئونات جامعه ی اسلامی داشته و محل اصلی تصمیم گیری جامعه محسوب می شد، مسجد عظیم ترین پایگاه فرهنگی و هنری جامعه اسلامی می باشد، یکی از کارکردهای اصلی مسجد طراز اسلامی کارکرد فرهنگی آن است که در بین نقش ها و کارکردهای دیگر مسجد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه این بیانیه آمده است؛ این مکان مقدس در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ویژه ای ایفا کرد به طوری که پایگاه و سنگر مبارزان انقلابی علیه طاغوت بود. از جمله ترفندهای استعمار و دشمنان خارجی برای محو اسلام، خاموش کردن چراغ و رونق مساجد بوده است و الان نیز تمام سعی و تلاش دشمنان در خلوت کردن مساجد به عنوان پایگاه اصلی اسلام و ضد استکبار است.

در بخش دیگر این بیانیه امام جمعه زاهدان تاکید کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد که در راستای پاسخ به دغدغه ی مقام معظم رهبری در مورد مباحث فرهنگی تاسیس شد که هدف اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد رونق بخشی و احیای کارکردهای مسجد است.

در ادامه آمده است: کانون های فرهنگی هنری مساجد مامن جوانان انقلابی است که خواهند در راستای منویات و هدایت هوشمندانه مقام معظم رهبری و بنا بر نیاز جامعه و مسجد کار فرهنگی و دینی انجام دهند.

امام جمعه زاهدان در ادامه بیانیه اعلام کرد: و حال که ۲۵ سال از زمان تاسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد می‌گذرد اینجانب، ربع قرن در تلاش و زحمات فعالین فرهنگی مساجد را ارج می نهم و از زحمات علما، روحانیون و مسئولین کانون های فرهنگی مساجد و همه دلسوزان عرصه مسجد از باب( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) از این بزرگواران کمال تقدیر و تشکر را دارم.

در خاتمه این بیانیه آمده است: امیدوارم ذات اقدس ربوبی توفیق خدمتگزاری به ساحت مقدس مساجد و گسترش و اشاعه فرهنگ اسلامی و پیروی از پیامبر اسلام و اهل بیت طاهرینش را به ما عطا فرماید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: