• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون محیط زیست منابع انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد؛

تهیه دو برنامه مجزا برای احیای تالاب هامون

معاون محیط زیست منابع انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در کارگروه احیای تالاب بین الملی هامون در زاهدان گفت: برای احیای این تالاب و مقابله با پدیده گرد و غبار در سیستان باید دو برنامه مجزا داشته باشیم زیرا احیای تالاب وابسته به آب است و در خصوص گرد و غبار نیز برنامه ای با برش ملی و استانی تهیه شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود تجريشي اظهار کرد: بحث حق آبه تالاب و زیست محیطی باید از هم تفکیک شده و برای هر کدام برنامه منسجم دستگاهی تهیه شود.

وی با اشاره به تخصیص منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی به مباحث زیست محیطی در سطح کلان گفت : لازمه تخصیص این منابع به سیستان و بلوچستان تشکیل کارگروه ملی تالاب هامون و برنامه ریزی با رویکرد توجه به سلامت مردم و معیشت آنان است تا پس از تایید در هیئت دولت اقدامات بعدی انجام شود.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط  زیست کشور نیز گفت: حیات مردم سیستان به هامون وابسته است لذا تلاش برای احیای آن در واقع تلاش برای زنده نگه داشتن مردم است.

ظهرابی اظهار کرد: در اغلب برنامه های پیش بینی شده برای احیای تالاب ،چگونگی ایجاد شغل بدون لحاظ بستر تالاب مورد توجه بوده در حالیکه امروز باید ظرفیت های اکولوژیکی تالاب در اولویت قرار گیرد.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارزیابی خسارتهای زیست محیطی تالاب بين المللي هامون را مورد تاكيد قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: