• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر دفتر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان محیط زیست:

برای احیای تالاب هامون باید از برنامه‌های روتین دور شویم

مدیر دفتر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان محیط زیست کشور گفت: اگر می خواهیم شبیه برنامه دریاچه ارومیه برای احیای تالاب هامون عمل کنیم و نتیجه خوبی داشته باشد، باید از برنامه های روتین دور شویم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمید ظهرابی در کارگروه احیای تالاب هامون بیان کرد: در رابطه با احیای تالاب هامون باید با هماهنگی بیشتر میان دستگاه ها این موضوع رفع شود.

وی افزود: باید در گام نخست ذی نفعان اصلی محیط را در نظر گرفت و در گام دوم برنامه ای برای عملیاتی کردن ارائه داد که استانداری، آب منطقه ای، محیط زیست، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، کشاورزی و منابع طبیعی از اصلی ترین دستگاه های ذی نفع در منطقه است و برنامه ای مشخص برای مدیریت و صرفه جویی آب و استفاده برای هر کدام از بهره بردارها تعیین شود.

مدیر دفتر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: می توان در این رابطه از برنامه های کوچک شروع کرد تا مردم شاهد انجام کارهای بزرگ برای نجات تالاب و رفع معضل ریزگردهای منطقه باشند.

وی تأکید کرد: باید علاوه بر صرفه جویی در آب، سناریوی جدیدی برای ماندن مردم در منطقه و محیط زیست آن ها ارائه داد و میان تولید و تامین آب یکی را انتخاب کرد که البته انتخاب سختی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: