• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی استان بیان کرد:

صدور کارت آمایش برای هفت هزار نفر از اتباع خارجی ساکن در سیستان و بلوچستان

مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی سیستان و بلوچستان گفت: برای هفت هزار نفر از اتباع خارجی ساکن در سیستان و بلوچستان کارت آمایش صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا شهرکی در جلسه ساماندهی اتباع خارجه استان افزود: کارت های آمایش اتباع خارجی به معنای مجوز یک ساله اقامت و تردد یک ساله این اتباع در ایران است و مشمول اتباعی می شود که همسر آنها ایرانی است و به فرزندان حاصل از این ازدواج نیز کارت آمایش داده می شود.

مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: حضور اتباع بیگانه اگر غیرقانونی باشد، اثرات منفی آن صد چندان خواهد شد.

شهرکی ادامه داد: علاوه بر این افراد، تجار و سرمایه‌گذاران خارجی، متخصصینی که نیاز به تخصص آنان است ، گردشگران و دانشجویان غیرایرانی نیز مشکلی برای تردد و اقامت در استان ندارند.

وی با اشاره به مشکلات متعدد ناشی از اقامت اتباع خارجی غیرمجاز در سطح استان افزود: بر اساس قانون افغانستان هر زن ایرانی که با تبعه افغانستان ازدواج کند، فرزندانش تبعه افغانستان می شوند و بعد از 18 سالگی می توانند تبعه ایران شوند و اگر این ازدواج بدون کسب مجوز از اداره اتباع خارجی صورت بگیرد فرزندان حاصل از این ازدواج از بسیاری از خدمات اجتماعی مانند بیمه بی بهره می شوند.

وی به شهروندان ایرانی نیز توصیه کرد حتی الامکان از ازدواج با اتباع خارجی امتناع کنند چرا که بسیاری از اتباع به قصد گرفتن تابعیت ایران با اتباع ایرانی ازدواج می کنند.

وی به مشکلات اقتصادی ناشی از حضور اتباع بیگانه در سیستان و بلوچستان هم اشاره کرد و از هموطنان خواست: با پشتوانه مالی اتباع خارجی به خرید دارایی ها و وسایل نقلیه اقدام نکنند و همچنین مجوز کسب و کار خود را در اختیار اتباع خارجی قرار ندهند.

مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی سیستان و بلوچستان با تاکید بر این مطلب که طبق قانون اداره کل اتباع خارجی به کارگیری اتباع خارجی تنها در موارد خاص ممکن است ، از شهروندان سیستانی و بلوچستانی خواست :به جای اتباع خارجی ، نیروهای  ایرانی را به کار بگیرند .

وی گسترش بیکاری در بین هموطنان، ایجاد کسب و کارهای غیرقانونی، عدم پرداخت عوارض و مالیات و انتقال ثروت ملی کشور به خارج از کشور را از معضلات اشتغال اتباع بیگانه عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: