• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام 3 هزار و 880 بازرسی از واحدهای صنفی خاش

رئیس اتاق اصناف شهرستان خاش گفت: بالای 250 واحد صنفی متخلف در این شهرستان برای رسیدگی به تخلفات به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

نوراحمد هاشمزهی درگفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان بیان کرد: با هدف مقابله با متخلفان صنفی در سال جاری 3 هزار و 880 مورد بازرسی از واحدهای صنفی در شهر و مناطق روستایی خاش انجام گرفته که 250 پرونده تخلف تشکیل و اصناف متخلف در مباحث مختلف به تعزیرات معرفی گشتند.

وی افزود: در حال حاضر ده اتحادیه مستقل و بالای دو هزار واحد صنفی و خدماتی و تولیدی و توزیعی در شهرستان خاش فعالیت دارند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان خاش ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروزی برنامه های بازرسی و نظارت و کنترل بازار و برخورد با متخلفان تشدید می شود.

هاشمزهی تصریح کرد: از 20 اسفند امسال نیز اتحادیه های صنفی در شهرستان خاش مستقل شده اند و این اتحادیه به مانند اتاق اصناف دارای دفتر جداگانه و هیئت مدیره هستند و کسبه ها در هر رسته صنفی می توانند برای پیگیری امورات خود از قبیل دریافت و تمدید پروانه کسب به جای اتاق اصناف به اتحادیه های مربوط به خود مراجعه کنند.

وی یادآور شد: پنج ارگان دولتی و بخش خصوصی مانند تعزیرات حکومتی، بازرسی صنعت و معدن و تجارت، مرکز بهداشت، بازرسی اصناف، انجمن حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و دستگاههای خصوصی و غیر انتفاعی ناظر بر عملکرد بازار نظارت می کنند.

هاشمزهی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران و کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت و فروش اجباری کالا می توانند ضمن اعلام تخلف به این دستگاهها موارد شکایات خود را با سامانه 124 و یا شماره 33724100 تلفن رسیدگی به شکایات اتاق اصناف خاش در میان بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: