• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر سازمان تعاون روستایی استان بیان کرد:

آغاز توزیع 770 تن میوه شب عید در سیستان و بلوچستان

مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان از آغاز توزیع میوه شب عید شامل سیب و پرتقال در استان از 26 اسفند ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان عبدالحمید رسولی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: توزیع میوه شب عید با هدف حمایت از تولید کننده و تنظیم بازار میوه شب عید صورت می‌گیرد.

وی در خصوص قیمت این میوه ها نیز گفت: تعیین قیمت نیز بر اساس قیمت حاشیه بازار با ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش در کمیته راهبری تنظیم بازار میوه شب عید استان تعیین می شود.

رسولی اظهار کرد: توزیع میوه شب عید در شهرستان زاهدان از 24 اسفند ماه و در سطح استان از 26 اسفند ماه جاری آغاز می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در زمینه تنظیم بازار میوه شب عید با توجه به نیاز استان برنامه ریزی شده است ۳۱۰   تن سیب درختی ۴۶۰ تن پرتقال برای استان جمعا 770 تن در نظر گرفته شده است با قیمت متناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

رسولی خاطرنشان کرد: سازمان تعاون روستایی در سطح استان در ۱۴ شهرستان استان اداره و نمایندگی دارد و بالغ بر ۵۰ درصد جمعیت استان خدمات رسانی آن ها از طریق سازمان تعاون روستایی است.

وی ادامه داد: ۵۳ شرکت تعاونی روستایی در این استان فعال هستند که خدمات نظام را به روستائیان ارائه می‌کنند.

این مسؤول بیان کرد: ۴ تعاونی روستایی بانوان در استان فعال است که دو تعاونی در منطقه سیستان و دو تعاونی در بلوچستان فعالیت می کنند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  در بحث عملکرد توزیع، توزیع آرد خام روستایی بر عهده این سازمان است که امسال ۲۴ هزار تن آرد روستایی خرید حمل و توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه سوخت رسانی به بهره‌برداران بخش کشاورزی و تامین سوخت خانگی است که ۲۲۵ میلیون لیتر سوخت رسانی شده است، گفت: توزیع سبوس در بین دامداران از دیگر اقدامات است که در سال ۹۶ حدود ۵ هزار تن سبوس توزیع شده است.

این مسؤول ادامه داد: از ابتدای امسال ۳۶۰ تن کالاهای اساسی از جمله مرغ تخم مرغ  و برنج بین روستائیان توزیع شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان سیستان و بلوچستان افزود: شیر مازاد دامداران نیز خریداری شده که امسال ۳۰۰ تن شیر مازاد را خریداری کرده ایم و به استان های همجوار صادر کرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: