• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد:

شناسایی هشت نقطه امن در کنار دریا برای مسافران نوروزی در چابهار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های گذشته به ویژه در سواحل جنوب با آن رو به رو بودیم تعیین نشدن نقاط امن در کنار دریا برای شنا کردن گردشگران و مهمانان نوروزی بود که امسال با تمهیدهای انجام شده و همکاری دستگاه های مرتبط هشت نقطه امن شناسایی و معرفی شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اوکاتی در کارگروه تسهیلات سفرهای نوروزی استان افزود: در کنار این نقاط امن با فواصل استاندارد گروه های امدادی و خدماتی نظیر اورژانس، هلال احمر، نیروی نجات غریق، نیروی انتظامی مستقر می شوند تا شرایطی مناسب بدون حادثه برای مهمانان فراهم شود.

وی گفت: برنامه داریم برای پذیرایی از مهمانان نوروزی که به این خطه به ویژه شهرهای جنوب و سواحل زیبای کنارک و چابهار سفر می کنند شرایط خوبی در حد امکانات موجود فراهم شود تا عید را با خاطره خوب و بدون حادثه، پشت سر بگذارند و سفیری برای حضور گردشگران بیشتر به استان باشند.

اوکاتی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی از مدت ها قبل برنامه های خوبی را برای آسایش و امنیت مسافران نوروزی انجام آماده کرده اند، پیش بینی ها برای تأمین مکان هایی برای اسکان مسافران در صورت بارندگی انجام شده است، گروه های امدادی و خدماتی از 25 اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروز در همه شهرها به حالت آماده باش خواهند بود. تامین قایق هایی برای گردشگران و مهمانان نوروزی و انتقال آن ها به مکان ها و جاذبه های طبیعی همراه با آموزش های لازم انجام شده است.

وی افزود: ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری منطقه از شمال تا جنوب سبب شده است تا پای بسیاری از گردشگران و مهمانان به این استان باز شود، این موضوع به ویژه در ایام نوروز به اوج خود می رسد زیرا این استان از طبیعت بکر و آثار باستانی با قدمت پنج هزار ساله برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال گردشگران و مسافران نوروزی از بوم گردی می طلبد تا مکان هایی در روستاها برای اسکان مسافران تجهیز و آماده استفاده گردشگران شود که البته این موضوع توسط بخش های فعال بومی و انجمن های گردشگری و سازمان های مردم نهاد پیگیری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: