• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

توسعه چابهار وابسته به توسعه ميلك است

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: مرز ميلك نقش مهمي در توسعه ترانزيت و مبادلات اقتصادي استان دارد از اين جهت توسعه چابهار وابسته به توسعه ميلك است

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، سيد دانيال محبي در ادامه بازديد از طرح هاي عمراني منطقه سيستان، از بازارچه و پايانه مرزي ميلك بازديد كرد.

محبي در اين بازديد تعامل و همكاري قانونمند با مردم و تجار افغانستاني را مورد تاكيد قرار داد.

وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اسلامي افغانستان داراي مشتركات ديني، فرهنگي و زباني بسياري هستند و مردم دو كشور با هم قرابت هاي فاميلي دارند، از آن به عنوان يك ظرفيت براي توسعه روابط بين دو كشور ياد كرد.

استاندار همچنين تسهيل در ترانزيت و صادرات و واردات انواع كالا از طريق مرز ميلك را خواستار شد.

محبي گفت: توسعه بندر چابهار وابسته به توسعه ميلك است كه بايد همه زيرساخت ها و شرايط اين مهم با هم افزايي بين دولت و بخش خصوصي تقويت شود.

پايانه مرزي ميلك در شهرستان هيرمند واقع شده است كه با شهر زرنج ولايت نيمروز افغانستان هم مرز است.

همچنین استاندار سیستان و بلوچستان از ایستگاه اصلی پمپاژ آب به عنوان طرح تغذیه کننده خط اصلی آب مورد نیاز پروژه آبیاری دشت سیستان بازدید کرد.

این ایستگاه با ظرفیت 11 هزارو 500 لیتر در ثانیه و در زمینی به مساحت چهار هکتار شامل تاسیسات جانبی ، ساختمان ها ، سازه ها و تجهیزات مکانیکی و برقی ، 5/35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرایند کار این ایستگاه بدین صورت است که آب مورد نیاز پمپاژ از طریق چاه نیمه چهارم به وسیله سازه های آبگیر هدایت و با ظرفیت7 هزار متر مکعب پس از ورود به حوضچه مکش و انجام فرایند فنی به شبکه اصلی پمپاژ می شود.

این ایستگاه دارای 20 تلمبه خانه برای تامین آب شهرستانهای زهک و هیرمند و تعداد دو پست برق مجزا است .

همچنین استاندار از پل بزرگ رودخانه سیستان در زهک نیز بازدید کرد.

محبی در این بازدید گفت: پل بزرگ رودخانه سیستان با اعتبار 180 میلیارد ریال که در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک قرار دارد آماده بهره برداری است.

وی بیان کرد: ساخت این پل با 300 متر طول و 12 متر عرض از حدود پنج سال پیش در شهرستان زهک در شمال سیستان و بلوچستان و بر روی این رودخانه آغاز شده است.

استاندار افزود: این پل مسیر ترانزیتی چابهار - میلک را حدود 60 کیلومتر نزدیک تر می کند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: پل رودخانه سیستان دسترسی خودروهای صادراتی از چابهار به پایانه مرزی میلک را آسان می کند.

وی تصریح کرد: این پل در امتداد بزرگراه چابهار - میلک بر روی رودخانه سیستان ساخته شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان کاهش بار ترافیک و زمان تردد وسایط نقلیه فعال در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک را از جمله مهمترین مزایای راه اندازی این طرح بزرگ در منطقه ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: