• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستاها و مناطق خاش آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

بخشدار مرکزی شهرستان خاش گفت: مناطق مختلف این بخش با دارا بودن جاذبه های دیدنی فراوان مانند گل فشان پیرگل، مناطق بکر و منحصربفرد سنگان، ترشاب، گزو، کارواندر و غیره در مبحث گردشگری و سیر و سفر خودنمایی می کند .

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: منطقه سنگان و ترشاب در جوار کوه آتشفشانی و نیمه فعال تفتان با سرو کهنسال و باغات انبوه انار، چشمه های آب سرد و گرم و تنگ وجگ، رودخانه زیبای کارواندر با آبشارها و نخلستانها و مزارع باقلا و گلفشان پیرگل با خواص درمانی فراوان دارای چشم اندازهای گردشگری هستند که در ایام نوروز می توانند مورد توجه باشند .

وی بیان کرد: شوراها و دهیاران و مردم مناطق روستایی در بخش مرکزی خاش با ویژگی ممتاز مهمان نوازی و نجابت و فرهنگ غنی و اصالت و تمدن بالا از مدتها قبل خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده کرده اند .

مردم این بخش در مسیرهای ارتباطی شهر خاش به مقصد شهرهای همجوار و در جوار مناطق مهم روستایی همه ساله با برپایی سیاه چادرهای فرهنگی و اجرای برنامه های شاد و متنوع مانند ورزشهای بومی و موسیقی و پذیرایی از مهمانان با چای و شربت و شیرینی و غذاهای بومی و محلی خاطراتی خوش را برای هم وطنان ثبت می کنند .

شجاعی ادامه داد: مردم شهرستان خاش و خاصه بخش مرکزی خاش وفادار به اسلام و ارزشهای اسلامی و انقلابی بوده و در بیگانه ستیزی و دفاع از مرزهای میهن سرآمد هستند و در سختی ها و مشقت های روزگار هم پا و همراه با مردم سربلند ایران و مسئولان خدمتگذار در کشور می باشند و با شایستگی در مقابل فتنه های دشمنان ایستادگی می کنند .

بخشدار مرکزی خاش اظهار کرد: مردم این منطقه از میهن پهناور اسلامی ایران با روی خوش و دلی گشاده و سرشار از مهر و محبت و با آغوش باز ورود مهمانان ارزشمند ایرانی و از سرتاسر جهان را انتظار می کشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: