• شنبه ۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه انداری 10 واحد بوم گردی در روستای گردشگری تمندان خاش

مسؤول انجمن میراث فرهنگی تمندان از راه اندازی ستاد استقبال از مسافران نوروزی در این روستا خبر داد و افزود: تمهیدات لازم برای نوروز اندیشیده شده و بیش از ۱۰واحد بوم گردی و ۲ مدرسه در این روستا برای استقبال از مسافران نوروزی توسط شورای اسلامی و دهیاری تمندان مهیا  شده است.

مرتضی تمندانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان گفت: روستای تاریخی تمندان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان با قرارگیری در دامنه تفتان و داشتن طبیعت زیبا و بکر و آب و هوایی مناسب همواره به عنوان یکی از مقاصد مسافران و گردشگران بوده است.

تمندانی ادامه داد: این روستا با با داشتن آثار تاریخی و گردشگری بسیار جذاب و نیز هوای مطبوع و بهاری می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای مسافران نوروزی باشد.

رییس شورای اسلامی دورودی تمندان نیز در گفتگو با خبرنگار ما افزود: شورای اسلامی و دهیاری تمندان جهت معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی با طراحی بروشورهای مورد نیاز به استقبال از مسافران نوروزی رفته است

خالدکردی گفت: با هدف معرفی فرهنگ و آداب رسوم مردم منطقه،ستاد استقبال از مسافران نوروزی در غالب سیاه چادر فرهنگی در این روستا برپاشده است که در آن انواع صنایع دستی زنان و مردان منطقه به نمایش گذاشته شده که با استقبال خوب گردشگران مواجه شده است.

وی دریاچه زیبای سردریا، آبشار تنک، چشمه آب معدنی بر آبک، غارهای آبچکان و مجتمع تفریحی دره گل را از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری در روستا نام برد و افزود: طبیعت چشم نواز تمندان محیط آرام و دلپذیری را برای گردشگران فراهم کرده و تصویر به یاد ماندنی را برای مسافران تداعی خواهد کرد.

کردی از مسافران نوروزی خواست از آلوده ساختن طبیعت و ریختن زباله در آن بپرهیزند.

روستای تمندان در فاصله ۴۷ کیلو متری خاش واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: