• دوشنبه ۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستای 7 هزارساله تیس میزبان گردشگران نوروزی

رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: روستای باستانی تیس با جاذبه‌های تاریخی 5 هزارساله آماده استقبال از گردشگران و مسافران نوروز است.

حجاز آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روستای تیس به‌عنوان تنها روستای منطقه آزاد چابهار با قدمت 7 هزارساله آماده و محیا برای استقبال حداکثری مسافران و گردشگران از جاذبه‌های این روستای قدیمی است.

وی افزود: قلعه پرتقالی‌ها، غارهای بان میسیتی و گورستان‌ جن‌ها مهم‌ترین جاذبه‌های این روستای هفت‌هزارساله هستند که قدمت برخی به ‌بیش از 5 هزار سال هم می‌رسد.

رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: اجرای موسیقی محلی شبانه تا پایان تعطیلات و برگزاری ورزش‌های بومی و محلی در زمین فوتبال ساحلی روستای تیس از مهم‌ترین اقدامات کارگروه روستای تیس برای معرفی فرهنگ بومی-محلی تیس به گردشگران و مسافران نوروزی است

آزاد اضافه کرد: هم‌چنین 4 بلد و تورلیدر محلی از جوانان روستای تیس در ایستگاه از من بپرس و سطح روستا در حال خدمت‌رسانی و راهنمای مسافران و گردشگران هستند.

رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: ساماندهی 15 قایق تفریحی در پلاژ ساحلی تیس برای دریا روی مسافران و هم‌چنین تجهیز 5 خانه-کاشانه مهمان برای اسکان گردشگران در روستا از دیگر اقدامات کارگروه ساماندهی روستای تیس در ایام نوروز است.

بر اساس اسناد موجود پيشينه باستانی روستای تیس به دوران هخامنشيان بازمی‌گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: