• چهارشنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

سیستان و بلوچستان می تواند به هدف ایرانگردی و جهانگردی تبدیل شود

استاندار سیستان و بلوچستان از سیاه چادرها و ایستگاه های استقبال و اسكان مسافرین نوروزی از نزدیک بازديد و روند خدمت رسانی و استقبال از مسافرین نوروزی را مورد ارزيابي قرار داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سيد دانيال محبي در حاشيه اين بازديدها گفت: استان سیستان و بلوچستان با طیفی وسیع از تنوع انسانی و طبیعی و جذابیتهایی منحصر بفرد و تکثر قابلیتهای توریستی می تواند به قطب گردشگری و نقطه هدف ایرانگردی و جهانگردی تبدیل شود که در این راستا با انسجام عمل و برنامه ریزی بلند مدت و دوراندیشانه می توان به اهداف ابعاد اجتماعی و اقتصادی گردشگری نیل پیدا کرد و هم بسترساز تعمیق روابط فرهنگی و تقویت خرده فرهنگهای بومی و محلی گردید .

وي افزود: مردم سیستان و بلوچستان با شهرت و باوری عمیق به میزبانی و مهمان نوازی مسیرهای تردد مسافرین را مزین به سیاه چادرها و استراحتگاه های موقتی با فضاهایی سنتی و خلاقانه و اجرای برنامه های بومی و محلی در کنار انواع پذیرایی های محلی نموده اند که در این راستا تمامی دستگاه ها به خوبی توانسته اند به وظایف خود عمل نمایند که همین عامل  در کنار مولفه های دیگر میزبانی و نظم در امور میتواند معمار نگرشها و خاطرات مثبت و زیبایی برای هموطنانمان در ایام مسافرتهای نوروزی باشد.

رييس ستاد خدمات سفرهاي نوروزي استان اظهار کرد: حضور داوطلبانه جوانان  در همراهی با ستادهای تسهیلات نوروزی در سیاه چادرهای بین جاده ای به عنوان راهنما و همیار، یک ‌سرمایه اجتماعی است که ریشه در فرهنگ غنی ، نگرش هوشمندانه ، غنای احساس و عاطفه در میان جوانان و سایر اقشار و اقوام سیستان و بلوچستان دارد که جا دارد از تک تک این عزیزان تقدیر و به همتشان دستمریزاد و خدا قوت گفت .

محبي با اشاره به رشد حضور گردشگران و مسافرین در استان سیستان و بلوچستان نسبت به گذشته گفت: الحمدلله مردم استان نشان داده اند در میزبانی و مهمان نوازی بی نظیرند و در بعد اداری و سازمانی ضمن تقدیر از دستگاه های فعال در این زمینه ،  تمامی دستگاه ها موظف به کیفی سازی ارایه خدمات و بهره مندی از تمامی ظرفیتهای استان در این ایام برای خدمت به هنوطنانمان هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مهمان نوازی از ویژگی های ممتاز مردم سیستان و بلوچستان بوده که در ایام نوروز به خوبی متجلی می شود.

وی افزود: سياه چادر نماد عشاير است و عشاير مظهر غيرت، مردانگي، مهرباني و مهمان نوازي هستند.

محبی ادامه داد: نمایش فرهنگ غنی و آداب و رسوم مردم بلوچ در سیاه چادرهای فرهنگی جلوه‌های زیبای مهمان نوازی مردم استان را نشان می دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بسیار جای خوشحالی دارد که مردم این استان و بویژه شهرستان خاش با فراهم کردن امکانات لازم به مسافران نوروزی خدمات می دهند و قطعا این خدمت شایسته مردم استان به مهمانان در ذهن ها ماندگار شده و لحظات بسیاری از حضور ارزشمند مسافران را در خاش وگو استان به ثبت می رساند.

اینکه مردم استان برای جذب گردشگران و خدمت کردن شایسته به مردم از جیب خود هزینه می کنند کاری بسیار ارزشمند و ستودنی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: