• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 140 اثر تاریخی در سراوان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: 420 اثر تاریخی در سراوان وجود دارد که 130 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، حمزه ندرتزهی افزود: نخلستان های وسیع و سبز و همچنین سنگواره های متعدد در توابع این شهرستان موجب شده است تا به نگارخانه سنگواره های ایران مشهور شود.    

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان گفت: در شهرستان سراوان، تپه مهتاب خزانه کوهک با قدمت 5 هزار سال قبل از میلاد، تپه کلاتک آسپیچ، تپه روباهک ،تپه میل مارد، تپه سد میرعمر، قلعه سیب ،سنگ نگاره های کوه مهرگان و  دره نگاران و قلعه شیشه ریز در شهر جالق از جمله نقاط دینی است که برای دیدن آنها باید ساعت ها وقت سپری کرد.

 ندرتزهی وجود سه موزه مردم شناسی، موزه شخصی عبدالله سپاهی و موزه سفال کلپورگان را از جمله مکان های گردشگری این شهرستان برشمرد.

وی افزود: «ناهوک» با وجود آثار تاریخی فراوان، نخلستان ها و قنات پرآب و همچنین آبشار چوتین گون، «دزک» با دارا بودن مسجد جامع قدیمی و قلعه و همچنین موزه شخصی عبدالله سپاهی، «کوهک» زادگاه خورشید ایران و نخلستان های زیبا، «کلپورگان» با وجود کارگاه زنده سفال دستی با قدمتی هفت هزار ساله و «کله گان» با لقب ماسوله بلوچستان و داشتن شالیزارهای زیبا به عنوان روستاهای هدف گردشگری این شهرستان معرفی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: