• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش‌از 339 هزار مسافر در نوروز 97 به چابهار سفر کردند

قائم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار گفت: بیش‌از 339 هزار و 27 نفر در نوروز 97 به چابهار سفر کردند.

دادکریم بلوچ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد سفرهای نوروزی به چابهار اظهار اظهار کرد: از 28 اسفندماه 96 تا 13 فروردین سال جاری 339 هزار و 27 نفر در مراکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل (مقایسه روز به روز) 5 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: در مجموع اقامت‌ها و سفرهای نوروزی به چابهار نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 25 درصد رشد داشته و این نشان از شناسایی بهتر چابهار و سیستان و بلوچستان در بین ایرانیان است.

قائم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: مسافران نوروزی در 16 مرکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، تاسیسات آموزش و پرورش، منازل استجاره‌ای، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و کمپ‌های چادری ثابت و خودجوش کردند و آمار اقامت‌کنندگان از همه مراکز اقامتی گرفته شده است.

به گفته بلوچ از 28 اسفندماه تا 13 فروردین‌ماه سال‌جاری، 259 هزار و 306 خودرو از گیت‌های منطقه آزاد چابهار عبور کرده که از این‌تعداد 60 درصد پلاک استانی و 40 درصد پلاک غیراستانی است.

معاون گردشگری منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: پس از سیستان و بلوچستان که حدود 60 درصد مسافران نورزوی چابهار را به خود اختصاص می‌دهند به‌ترتیب استان‌های خراسان جنوبی، خراسان‌رضوی، کرمان و تهران بیشترین آمار ورود مسافران به چابهار را تشکیل می‌دهند.

قائم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: امسال ورود مسافران نوروزی از شهرهای غیر هم‌جوار چابهار و سیستان و بلوچستان افزایش‌یافته و شاهد ورود گردشگران و مسافرانی از اقصی نقاط ایران از شمال تا جنوب به چابهار بودیم که نشان از گسترش حوزه نفوذ گردشگری چابهار در بین ایرانیان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: