• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان:

جهاددانشگاهی برای تبدیل شعار سال به فرهنگی عمومی تلاش کند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: جهاددانشگاهی به منظور تبدیل شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» به فرهنگ عمومی تلاش کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی در مراسم دیدار نوروزی جهادگران دانشگاهی استان ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: فعالیت و برنامه های جهاددانشگاهی به دلیل توام شدن با تفکر و رویکرد جهادی و انقلابی همیشه منتج به توفیقات و موفقیت های فراوانی در سطوح مختلف شده است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی نقش موثری در فرهنگ سازی و ترویج و تبیین فرهنگ ها در جامعه ایفا می کند، ادامه داد: از این نهاد انقلابی انتظار داریم تا با برنامه ریزی و برنامه سازی در راستای تحقق شعار سال گام بردارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این نهاد انقلابی در استان می تواند برنامه های فرهنگی و آموزشی مختلفی در زمینه حمایت از کالای ایرانی اجرا نماید و شعار سال را فراگیر و به فرهنگ عمومی مبدل کند.

رییس جهاددانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: سنت نامگذاری سالها توسط رهبر فرزانه انقلاب افزون بر همه برکاتی که تاکنون برای کشور داشته در سالهای اخیر رنگ و بوی متفاوتی به خودش گرفته است.

دکتر منصور تاجری افزود: معظم له با فهم درست و درک صحیح از نیازهای حیاتی کشور هر ساله به منظور تنظیم آهنگ حرکت مردم و مسوولان مبادرت به طرح شعارهای عملیاتی می کنند و به این واسطه التفات عمومی را برای بسیج منابع و امکانات در راستای تحقق اهداف این نامگذاری در یک نقطه متمرکز می سازند.

وی اضافه کرد: امسال هم که به فرمایش ایشان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده در واقع حرکت میمون و مبارکی است که همگان با سرلوحه قرار دادن منویات رهبری بتوانند با خرید کالای ایرانی در جهت تقویت اقتصاد ملی تلاش نمایند.

رییس جهاددانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان با اشاره به پیشینه نامگذاری سالها توسط مقام رهبری که به سال 78 بر می گردد، بیان داشت: از سال 88 که با نام اصلاح الگوی مصرف آغاز شد نامگذاری سالها در دهه اخیر ماهیت اقتصادی دارد که این حاکی یک عزم و اراده قوی در جهت بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم است.

  دکتر تاجری در پایان ضمن تبریک ماه رجب گفت: همه زمان ها مخلوق خالق جهان آفرینند اما برخی از ماه ها چون رجب، شعبان و رمضان از کرامت و منزلت خاصه‌ای برخوردارند به گونه ای که پیامبر گرامی اسلامی می فرمایند «رجب ماه پروردگار، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است».


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: