• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم چابهار:

کندی کار پروژه‌های آب‌رسانی در چابهار هیچ توجیهی ندارد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: کندی روند احداث پروژه‌های آب‌رسانی در چابهار با توجه به نیاز شدید مردم روستاها به آب هیچ توجیهی ندارد.

عبدالغفور ایرانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تنها 23 درصد از جمعیت 300 هزارنفری شهر و روستاهای چابهار به شبکه آب‌رسانی دسترسی دارند و بقیه به‌صورت سقایی و تانکری آب‌رسانی می‌شوند.

وی افزود: عمده روستانشینان چابهار در بیش از 400 روستا از دسترسی به آب بهداشتی و آشامیدنی محروم‌اند و این در حالی است که به سبب خشکسالی‌های 20 ساله و بی‌سابقه سیستان و بلوچستان، روستاییان عمده دام و زمین‌های کشاورزی خود را ازدست‌داده‌اند و در حال مهاجرت و خالی کردند روستاها هستند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اهمیت فرا راهبری ملی و بین‌المللی بندر چابهار، خدمت‌رسانی به روستاییان و نگه‌داشتن جمعیت در روستاها در اولویت است چراکه درصورتی‌که روستاها خالی شوند و مردم به شهر مهاجرت کنند، توسعه سواحل مکران به مرکزیت و قطب چابهار با چالش جدی مواجه می‌شود؛ همین حالا هم به سبب مهاجرت بالا، چابهار بالاترین نرخ رشد جمعیت و رشد حاشیه‌نشینی در کشور را دارد.

ایرانژاد اضافه کرد: دو پروژه بزرگ‌آبرسانی سد زیردان و سد پیشین و احداث شبکه پایین دست به روستاهای چابهار که نقش مهمی در نگه‌داشت جمعیت در روستاها دارد و بیش از 200 هزار نفر از مردم روستاها را به شبکه آب بهداشتی و آشامیدنی متصل می‌کند، سال‌هاست به دلیل عدم تخصیص مناسب اعتبار، به‌بهره‌برداری نرسیده است.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که کندی روند احداث پروژه‌های آب‌رسانی در چابهار با توجه به نیاز شدید مردم روستاها به آب هیچ توجیهی ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت فرا راهبردی چابهار، تسریع در اجرای این پروژه که از سال 72 آغازشده‌اند و بیش از 20 سال است که هنوز بهره‌برداری نرسیده‌اند باید در اولویت وزارت نیرو در جذب اعتبارات و منابع قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: