• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد:

انتقال بخش عمده‌ای از بیماریهای واگیر به سیستان و بلوچستان از کشورهای همجوار

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری با تاکید بر مقوله سلامت و امنیت غذایی شهرستان های مرزی گفت: سیستان و بلوچستان 1600 کیلومتر مرز خشکی و آبی با کشورهای افغانستان و پاکستان دارد و از آنجایی که سطح کنترل بهداشت در این کشورها بسیار پایین است بخش عمده ای از بیماریهای واگیر از کشورهای همجوار به استان منتقل می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد هادی مرعشی در نشست «کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان» اظهار کرد: عدم آگاهی مردم از بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات، می تواند تبعات منفی زیادی برای مردم داشته باشد که ضرورت دارد آگاهی عمومی نسبت به بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات افزایش یابد.

وی «هفته سلامت» را فرصت مغتنمی برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مباحث بهداشتی و درمانی برشمرد و افزود: از ظرفیت و پتانسیل سازمانهای مردم نهاد، صدا و سیما و رسانه ها، هلال احمر، رابطین مراکز بهداشتی، نماز جمعه، پایگاه های مقاومت بسیج و سایر نهادها برای آگاهی بخشی آحاد جامعه استفاده شود.

مرعشی بیان کرد: با توجه به وسعت استان ، خشکسالیهای پی در پی و چندین ساله ، پراکندگی جمعیت و آبرسانی سقایی به روستاها لازم است به مباحث سلامت و کنترل بیماریهای واگیر از جمله هاری در استان به ویژه حوزه سیستان توجه بیشتری شود.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی خاطر نشان کرد: وضعیت اقلیمی استان و خشکسالی موجب شده برای تامین آب که جان مایه اولیه بهداشت است با مشکل مواجه باشیم که دستگاه های متولی باسد تمهیدات لازم را بیاندیشند.

وی با بیان اینکه کم توجهی به هشدارهای بهداشتی یکی از عوامل موثر در شیوع بیماریهای واگیردار است؛ ادامه داد: دستگاههای اجرایی با توانمندی بالا و با هم افزایی موجود در استان می توانند منشا اثرات مثبت باشند  و با یکجا شدن توانمندیها بر این گونه مشکلات فائق شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: