• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره پیشگیری از بیماری‌های انسان و دام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

گزش توسط حیوانات در سطح کشور در حال افزایش است

رئیس اداره پیشگیری از بیماری‌های انسان و دام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درکارگروه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: گزش توسط حیوانات در سطح کشور در حال افزایش است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسین عرفانی با اشاره به فعالیت ۷۰۰ مرکز درمانی کشور در بخش بیماری های مشترک انسان و دام، اظهار کرد: در حال حاضر این واحدهای درمانی در زمینه خدمات درمانی، تزریق و شستشو گزیدگی حیوانات و دام فعالیت می کنند.

وی عنوان کرد: کنترل جمعیت سگ های ولگرد در سطح کشور ضروری است و شهرداری ها و دهیاری ها در این زمینه می توانند نقش تاثیر گذاری داشته باشند.

رئیس اداره پیشگیری از بیماری‌های انسان و دام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: باید به کودکان آموزش داد که نباید سگ ها را تحریک کنند که همین عامل نقش مهمی در ابتلای بسیاری از افراد به بیماری هاری گزارش شده است.

وی گفت: اینکه طی دو دهه گذشته مرگ و میر ناشی از بیماری هاری در کشور انگشت شمار بوده و در منطقه سیستان متاسفانه 8 مورد گزارش شده است که بخاطر عدم آگاهی از مراجعه سریع به پزشک و یا عدم ادامه درمان بوده است.

وی ادامه داد: ارائه کارنامه موفق در زمینه رسیدن به اهداف پیشگیرانه منوط به تدوین یک برنامه هدفمند و منسجم است و بایستی واحد «درمان پیشگیری دانشگاه علوم پزشکی» به مردم معرفی شود.

این مقام مسئول ارائه خدمات «درمان پیشگیری» را یک خدمت تخصصی عنوان کرد و گفت: اقدامات پیشگیرانه کم هزینه و در عین حال بسیار موثر  و نیازمند ورود همه افراد جامعه به این بخش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: