• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه خدمات درمانی به بیش از یک میلیون نفر در سیستان و بلوچستان توسط سپاه

فرمانده بهداری رزمی سپاه جنوب شرق کشور نیز گفت: فعالیت رسمی بهداری سپاه در استان در سال 1388 آغاز گردید که تا کنون 49 بیمارستان صحرایی به کمک دانشگاه های استان در نقاط مختلف برگزار شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سرهنگ محمد کفاش در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: با اجرای 49 بیمارستان صحرایی بیش از یک میلیون ونهصد هزار نفر از خدمات درمانی شامل ویزیت،جراحی، ارتوپدی، آزمایشگاه و دندانپزشکی بهرمند شده اند و بیش از هفده هزار مورد جراحی انجام شده است .

وی با اعلام آمادگی در خصوص هرگونه همکاری با تمام توان و امکانات سپاه در حوزه درمان افزود: امیدواریم بتوانیم با تعامل و همفکری و همسویی خدمات درمانی موثری به هم استانی های گرامی ارائه نماییم.

همچنین در این دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت را بعنوان یکی از مهمترین وظایف دانشگاه عنوان کرد.

دکترسید محمد هاشمی شهری گفت: با وجود اقدامات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی، عدالت در توزیع سلامت در بسیاری از نقاط کمتر برخوردار کشور و در راس آن استان سیستان وبلوچستان بنا به دلایلی دچار عقب ماندگی بوده و در سال های اخیر با اجرای طرح تحول و کمک بخش غیر دانشگاهی این مشکل تا حدودی برطرف شده است اما همچنان با کمبود زیر ساخت ها مواجه می باشیم.

وی با بیان اینکه محرومیت زدایی در سلامت  همواره مورد تاکید وزیر محترم بهداشت است افزود: در این خصوص استان سیستان وبلوچستان بصورت ویژه توسط وزیر بهداشت مورد حمایت بوده است و بزودی احداث 3 بیمارستان در شهرهای زاهدان،ایرانشهر و چابهار آغاز خواهد شد.

وی گفت: اجرای بیمارستان های صحرایی توسط معاونت درمان سپاه در نقاط کم برخودار از امکانات درمانی استان، کمک شایانی به بهداشت و درمان کرده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چارچوب قانون از کمک بخش دولتی غیر دانشگاهی، بخش خصوصی، انجمن ها وخیریه ها در زمینه ارائه خدمات بهداشت و درمان استقبال و حمایت می کند زیرا این همکاری ها عدالت در سلامت را در پی خواهد داشت.

هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری، تعامل و همگرایی بتوانیم خدمات عادلانه ای در حوزه سلامت به هم استانی ها برسانیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: