• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بیان کرد:

خشکسالی 121 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان زهک وارد کرد

مدیر جهاد کشاورزی زهک گفت: بر اثر خشکی رودخانه هیرمند، این میزان زمین زیر کشت به بار ننشست و ۱۲۱ میلیارد تومان به کشاورزان این شهرستان خسارت وارد شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، امیری افزود: شهرستان زهک ۲۴ هزار هکتار زمین قابل کشت دارد و امسال پنج هزار و 600 هکتار به کشت گندم، جو، سیر، پیاز، سورگوم، جالیز و باغات اختصاص یافت.

وی بیان کرد: کاهش بارندگی و خشکسالی موجب شد زمین های کشاورزان زهک در شمال سیستان و بلوچستان پیش از به بار نشستن محصول خشک شوند

مدیر جهاد کشاورزی زهک در ادامه گفت: بی آبی در منطقه همچنین موجب شد تا ۱۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان زهک در سال زراعی جاری کشت نشود. 

وی خاطرنشان کرد: میزان خسارات وارده، به ستاد حوادث غیرمترقبه اعلام شده است.

همچنین رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفت: در سال زراعی جاری ، وسعت مزارع گندم استان به 56 هزار و 740 هکتار رسید که نسبت به پارسال، بیش از 19 هزار هکتار کاهش یافته است.

زضا نجفی افزود: سال زراعی گذشته 76 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان به کشت گندم اختصاص داشت اما کاهش شدید باران و کم آبی در استان، امسال اجازه این میزان کشت را نداد.

وی گفت: هم اکنون میزان خسارت وارد شده به کشاورزان استان در حال برآورد و جمع آوری است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هم گفت :در سال 96 نسبت به سال قبل ، بین 42 تا 80 درصد در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان با کاهش بارندگی مواجه بوده ایم. 

ملاشاهی افزود: کاهش بارندگی ها در چابهار و زابل بیشتر از دیگر نقاط استان بوده به طوری که  در شش ماه اول سال زراعی جاری ، شهرستان زابل با 88 درصد کاهش بارش  روبرو شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: