• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه زاهدان:

در اتاق فکر استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی‌شده است

امام جمعه زاهدان گفت: استفاده از فضای مجازی برای سیاه‌نمایی اوضاع داخلی ایران و نشان دادن اینکه این نظام به بن‌بست رسیده طرحی است که در اتاق فکر استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان ضمن تبریک عید مبعث افزود: درک شناخت پیامبر برای همه غیرممکن است، بزرگان و پیشوایان دین گفتند هر کسی فقط میتواند در حد توان خود به وصف پیامبر بپردازد، پیامبر(ص)متولد شد که انسانیت را در زمین گسترش دهد .

وی بیان کرد: پیامبر مکرم اسلام از بعد زمینی خود بسیار خاکی و افتاده بود و تواضع و فروتنی در وجود نازنین پیغمبر بسیار بود .

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: در هیچ جای دنیا رهبری وجود ندارد که با امتش اینگونه با فروتنی رفتار کند.

وی در ادامه اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان شجره طیبه محصولات فراوانی برای مردم منطقه و حتی جهان دارد و یکی از محصولات آن این است که برای تمام امت مسلمان مروج فرهنگ بیداری شد.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر واقعیت‌ها و امیدبخشی تأکید داشتند، ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام اسلامی ایران همین نفوذ و گسترش اندیشه اسلام ناب و انقلاب در منطقه و حتی در جهان است که این ظرفیت عظیم با ریختن خون صدها هزار شهید و قطع عضو صدها هزار جانباز و خون‌دل خوردن صدها هزار خانواده شهید حاصل‌ شده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان تمدنی است که در ایران متولد شد و در میان کشورها به عنوان الگویی مناسب برای مبارزه با ظلم شناخته‌شده است. این شجره طیبه به‌دست‌آمده محصولات فراوانی برای مردم منطقه و حتی جهان دارد و یکی از محصولات آن این است که برای تمام امت مسلمان مروج فرهنگ بیداری شد که این فرهنگ به برکت انقلاب اسلامی است.

سلیمانی تصریح کرد: فرهنگ بسیجی به عنوان یکی از محصولات شجره انقلاب اسلامی به عراق، یمن، سوریه و لبنان منتقل شد و به برکت همین فرهنگ بود که بین کشورهای منطقه به محوریت ایران یک هماهنگی مناسب به وجود آمد و به همین دلیل بود که مقام معظم رهبری با صراحت بیان کردند که در هر کجای جهان که حرکتی در مقابله و مبارزه به استبداد وجود داشته باشد ما در کنار آن حرکت خواهیم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: دیگر دستاورد انقلاب اسلامی افشا شدن چهره واقعی حاکمان عربستان سعودی است که به عنوان خادم حرمین رویکرد ستیزه‌جویی نسبت به امت مسلمان دارد که نمونه آن برخورد با مردم مسلمان و مظلوم کشور خودشان است که بی‌اساس بودن تفکر وهابیت در رژیم سعودی را نمایان ساخت و امروز به برکت این افشاگری شکست‌های پی‌درپی عربستان در لبنان، سوریه، عراق، یمن و حتی در بحرین را شاهد هستیم و این جز به برکت جمهوری اسلامی ایران محقق نشده است.

وی با اشاره به وقایع اخیر در منطقه خاورمیانه اظهار داشت: نکته مهم ایجاد شکاف در اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج‌فارس در وقایع اخیر نسبت به قطر شده است که همه این‌ها فرصت جدیدی برای دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران فراهم آورده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: دستاورد سوم رسوا شدن نقشه ترکیه برای احیای مجدد امپراتوری عثمانی که می‌خواست رهبری جهان اسلام را با تقویت اخوان‌المسلمین البته در مقابله با ایران اسلامی به دست آورد اما حمایت از داعش و تجاوز به مرز سوریه برای حاکمان ترکیه ابرو و اعتبار نگذاشت.

وی تصریح کرد: چهارمین دستاورد انقلاب اسلامی برای مردم و منطقه داشت جلوگیری از فراموش‌شدن مسئله فلسطین است که جزو خواسته‌های آمریکا و اسرائیل بود که نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ظریف و حساب‌ شده ایشان نشان‌دهنده دلبستگی مردم فلسطین به جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه مردم فلسطین از اهل تسنن هستند اما ایران اسلامی در میان آن‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد و دیگر گرایش مذهبی اهمیتی ندارد بلکه این عزت اسلامی است که ایران از آن برخوردار است که این موضوع دقیقاً از منویات رهبر انقلاب اسلامی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: