• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شیلات استان بیان کرد؛

تولید 160 هزار تن ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌ریزی ما در فاز اول تولید 160 هزار تن ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان است.

هدایت الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد : سواحل سیستان و بلوچستان به گواه کارشناسان شیلاتی به دلیل آب و هوای مطلوب یکی از مستعد‌ترین مناطق جهان برای پرورش آبزیان است.

وی افزود: بر اساس ظرفیت‌های شیلاتی سیستان و بلوچستان در پرورش ماهی و میگو، سند چشم‌انداز شیلاتی استان تهیه‌شده که یکی از مهم‌ترین قسمت این سند پرورش ماهی در قفس به‌عنوان طرحی نوین در کشور برای حفظ ذخایر آبزیان دریاست.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با کارشناسی‌های صورت گرفته، سواحل سیستان و بلوچستان مستعد پرورش سالانه 300 هزار تن ماهی در قفس است یعنی حدود 4 برابر تولید ماهی در قفسی که در کشور در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی‌شده که چیزی حدود 70 هزار تن در سال است.

میرمرادزهی بابیان این‌که هم‌اکنون 50 شرکت و گروه سرمایه‌گذاری برای پرورش ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی کردند گفت: برآورد تولیدی که این شرکت‌ها به ما دادند حدود 160 هزار تن ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان است که فعلاً در حال گذراندن روند اداری دریافت مجوز هستند.

وی اضافه کرد: 22 موافقت اصولی و 2 پروانه تأسیس برای پرورش‌دهندگان صادرشده است و هم‌اکنون 2 شرکت سرمایه‌گذاری با نصب هشت قفس به تولید سالانه 500 تن ماهی اقدام کرده‌اند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با انتقاد از روند طولانی دریافت مجوز پرورش ماهی در قفس گفت: هرچند متقاضیان زیادی در صف دریافت مجوز هستند اما تاکنون تنها 2 شرکت موفق به دریافت موافقت اصولی و پروانه تأسیس‌شده‌اند و همین امر موجب دل سردی بسیاری از سرمایه‌گذاران از روند طولانی دریافت مجوز شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: