• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بزرگراه زابل - زاهدان نیازمند تامین اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: برای تکمیل بزرگراه زاهدان - زابل طبق برآوردهای انجام شده حداقل بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که این را نمی توان قطعی دانست و با توجه به طلب پیمانکاران و مشکلات احتمالی می توان تخمین زد که این میزان افزایش داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی در بازدید از روند اجرایی بزرگراه زابل به زاهدان افزود: شروع پروژه بزرگراه زاهدان- زابل در سال 85 کلنگ زنی شد و به طول نقطه ای و قطعه قطعه تکمیل می شود از طرفی همین میزان پیشرفت بر اساس میزان اعتبار واریز شده پیش می رود و طولانی شدن اجرا نیز به همین دلیل بوده است، بنابراین نمی توان گفت کل اجرای طرح 12سال به طول انجامیده است زیرا هر نقطه بازه زمانی خاصی برای تکمیل داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه تصریح کرد: برای این طرح بیش از 170 میلیارد تومان هزینه شده است تا امروز نسبت به اعتبار تخصیص یافته، پروژه پیشرفت بیشتری داشته است در حالی که پیمان کاران بیش از 30 میلیارد تومان مطالبه دارند و باید پرداخت شود.

وی گفت: بزرگراه زاهدان- زابل یکی از طرح های مهم استان در حوزه جاده ای است که به دلیل تراکم تردد در این محور به ویژه در ایام تعطیل سال تکمیل شدن آن اهمیت بیشتری به خود می گیرد اما تکمیل این طرح نیازمند اعتبارات قابل توجهی است که میزان سرعت پیشرفت طرح نیز به آن بستگی دارد.

مالکی خاطرنشان کرد: این طرح متناسب با اعتبار تزریق شده پیشرفت خواهد داشت و اگر این اعتبار زیاد باشد پیشرفت طرح نیز سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت و طولانی شدن اجرای آن فقط به این دلیل بود که اعتبارات به کندی تخصیص پیدا می کرد که اگر این روال ادامه داشته باشد نمی توان برای تکمیل آن زمان قطعی را اعلام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: