• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح مبارزه با آفات درختان در خاش

شهردار خاش از آغاز طرح سمپاشی و مقابله با آفات درختان در سطح درختان این شهر خبر داد.

عبدالمجید تمندانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: از جمله مسائلی که در مجموعه فضای سبز شهری نباید مورد بی توجهی قرار گیرد، مسئله پیشگیری و مبارزه با آفات و بیماریهای درختان فضای سبز بوده که در این راستا، سمپاشی بهاره درختان خیابان های اصلی و فرعی، میادین و بلوارها از اوایل فروردین ماه توسط نیروهای حوزه فضای سبز آغاز شده است.

وی اظهار کرد: طی روزهای گذشته سمپاشی درختان فضای سبز، ورودی شهر و لچکی های اطراف میدان ۲۲ بهمن، بلوار معلم، بلوار امام خمینی و …انجام و طبق برنامه زمانبندی مابقی درختان نیز در دستور کار قرار گرفته اند.

وی یادآور شد: در فصل بهار شرایط جوی و رویشی گیاهان برای فعالیت و افزایش جمعیت شته مساعد می شود که فضای سبز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به محض مساعد شدن شرایط به جمعیت انواع شته نظیر شته رز، کاج، اقاقیا و درختچه های زینتی به سرعت افزوده می شود و در مدت کوتاهی سطح گیاه را می پوشاند.

تمندانی همچنین با بیان اینکه آفت برگخوار نارون نیز جزو آفات جهانی بوده و بهترین راه کنترل آن، مدیریت و سمپاشی به موقع می باشد، گفت: انواع شته های گالزا و غیر گالزا که با تغذیه از شیره گیاهی و آلودگی های ثانویه سبب خسارت و آسیب می شوند.

شهردار خاش از شهروندان خواست در اجرای این طرح نهایت همکاری را با عوامل فضای سبز خاش داشته باشند و مراتب تخلف را در این زمینه به شماره ۰۵۴۳۳۷۲۲۱۴۷ اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: