• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون کمیته امداد استان بیان کرد؛

ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان سیستان و بلوچستان

معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته پنج هزار و ۱۴۷ طرح اشتغال‌زایی با اعتبار ۶۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای مددجویان این استان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان رمضان پودینه، افزود: براساس آخرین آمار سامانه BPMS تاکنون پنج هزار و ۱۴۷ طرح اشتغال با اعتبار ۶۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ایجاد و به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها در بیش از ۲۰۰ رشته شغلی مختلف مانند کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی و خدمات اجرا شده است، افزود: قالب اجرای طرح‌های اشتغال در بخش مشاغل خانگی و کسب و کار خرد بوده و در طول زمان اجرای طرح، سطح دانش و آگاهی های فنی و مهارتی مددجو افزایش داده شده تا بتوانند بعد از خودکفا شدن بدون اتکا به حمایت های این نهاد فعالیت خود را ادامه دهد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ارایه خدمات همچون برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی  اعم از مقدماتی و تکمیلی،  کمک در بهسازی کارگاه‌های کسب و کار و کمک در تهیه نهادها و کمک به بازاریابی  و فروش محصولات تولیدی و پرداخت حق بیمه سهم کارفرما بخشی از بسته‌های تشویقی در زمینه خودکفایی مددجویان است.

پودینه یادآور شد: باتوجه به بازدیدهای میدانی و ارزیابی‌های دوره ای طرح‌ها خانواده‌های مشمول خودکفایی از نظر کمی و کیفی مشخص و شناسایی می شوند.

وی با اشاره به اختصاص ۸۰ درصد تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی به مددجویان و ۲۰ درصد به اقشار نیازمند این استان، گفت: در این مدت هزار و ۷۳۲ شغل با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان سیستان و بلوچستان پرداخت شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: سه هزار و ۴۱۲ فرصت شغلی نیز با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات بانکی ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: