• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

درسال 96 صورت گرفت:

ارایه بیش از 573 هزار نفر- ساعت آموزش‌های مهارتی در سکونتگاه‌های غیررسمی سیستان و بلوچستان

سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گفت:در سال 96 بیش از 573  هزار نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه های غیررسمی استان سیستان و بلوچستان ارائه شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده از ارائه 573 هزار و 40نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای معادل 3هزار و633 نفر- دوره آموزشی به ساکنان حاشیه شهر در سال 96 با هدف مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار در بین ساکنان این مناطق خبر داد .

جهاندیده افزود: تعهدات آموزشی ما در حاشیه شهر بالغ بر4صدهزار نفر ساعت بوده است که با همت مربیان در این مناطق ازمیزان تعهد فراتر رفته ایم  همچنین ازمجموع 3هزار و633نفر- دوره آموزشی تعداد 3 هزار و 387 نفر را خانم ها و تعداد 246 نفر آن را آقایان تشکیل دادند .

وی با اشاره به رشته ها و حرفه های آموزش داده شده در حاشیه شهر خاطر نشان کرد : تراش سنگهای قیمتی ، تهیه ترشی و شوری ، فرآوری و بسته بندی دمنوش های طبیعی و خشک کردن و بسته بندی میوه و سبزی ازجمله رشته های بازار محور وزود بازده در این مناطق است .

مهرداد جهاندیده اظهار کرد: توانمند سازی و ایجاد امکانات در روستاها یکی از عوامل تاثیرگذار در جلوگیری از مهاجرت به شهرها است که پیش از این به دلیل عدم وجود سند راهبردی به این موضوع به جد پرداخته نشده بود.

وی بهبود شاخص های زندگی در مناطق حاشیه ای را منوط به توانمندسازی مهارتی ساکنان این مناطق دانست و گفت: برای حل مشکلات ساکنان سکونتگاه های غیررسمی ضرورت دارد اشتغال را در اولویت قرار داده و پس از مهارت آموزی و توانمند سازی به سمت بازاریابی برای فروش محصولات تولیدی آنها گام برداشت.

جهاندیده خاطرنشان کرد: آموزش مهارت و فنی و حرفه‌ای می تواند در رشد اقتصادی و تولیدات ملی ، گسترش آموزشهای عدالت محور، افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی دربین  جوانان راهگشا باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: