• چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی بخش دشتیاری چابهار:

بی‌آبی در دشتیاری چابهار به وضع هشدار رسید

رئیس شورای اسلامی بخش دشتیاریچابهار گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر و تشدید خشکسالی ، وضعیت بی آبی در دشتیاری چابهار به وضع هشدار رسید .

منصور امیری در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان افزود؛ متاسفانه بستن آب سد زیردان باعث از بین رفتن کشاورزی و اکوسیستم منطقه شده است.

رئیس شورای اسلامی بخش دشتیاری چابهار تصریح کرد: جمعیت بالا و پراکندگی روستاها در بخش دشتیاری کار آب‌رسانی سیار در بخش را با مشکل مواجهه کرده و روزانه ١ ۵ لیتر در گرمایی ۴۵ درجه جوابگوی نیاز مردم نیست .

وی گفت: بعضی از پیمانکاران توزیع آب سیار ماه‌هاست که مطالباتشان را دریافت نکردند و این باعث شده است دود به چشم مردم برود .

امیری بابیان این مطلب که بخش دشتیاری با موقعیت مناسب در کنار دریای عمان قرار دارد، افزود:جایگاه مناسبی برای برخورداری استفاده از آب دریا برای مردمان دشتیاری موجود است اما ایجاد آب‌شیرین‌کن در این منطقه در هاله‌ای از ابهام قرارگرفته است و مردم نیز منتظر پاسخ دلیل بر این مسئله هستند و دولت هم باید در این مورد شفاف‌سازی کند.

وی گفت : هرچند سریال تلخ بی‌آبی برای مردم دشتیاری تکراری است اما در مورد این سریال باید هشدار داد و از تکرار آن جلوگیری کرد، واقعاً جای تأسف است استان‌های هم‌جوار برای شیرین سازی آب دریا عمان خط‌ونشان می‌کشند اما مسئولین استان برای منطقه دشتیاری که در ساحل آن قرار دارد هیچ تدبیری تاکنون اندیشیده نشده است .

رئیس شورای اسلامی بخش دشتیاری  چابهار  در پایان خواستار رفع سریع این مشکل شد و افزود :امید است مسئولین در شهرستان برای معضل بی‌آبی به‌صورت فوق‌العاده پیگیری کنند و بحران بی‌آبی را جدی بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: