• شنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد؛

ارائه مهارت های فنی و حرفه ای به بیش از 26 هزار نفر در سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از توانمند سازی مهارتی بیش از 26 هزار نفردربخش دولتی در سال گذشته خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ؛ مهرداد جهاندیده در تشریح این خبر گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی بین سطوح تحصیلی در استان است و فعالیتهای خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقای مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیر دولتی انجام می دهد .

جهاندیده افزود: در سال گذشته بالغ بر 4 میلیون و249 هزار و 653 نفرساعت آموزشهای مهارتی در بخش دولتی ارائه شد طی آن 26 هزار و 436نفر در کل استان با فراگیری مهارتها توانمند شدند که 14 هزار و 184نفر آنها را بانوان و 12 هزار و252 نفر آنها را آقایان تشکیل داده اند   .

وی تصریح کرد: در حال حاضر 24 مرکز آموزش در قالب 168 کارگاه ثابت و بیش از450 حرفه آموزشی در بخش دولتی استان فعال است همچنین 166 آموزشگاه آزاد با 149 حرفه آموزشی در بخش غیردولتی فعال است .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: عملکرد اداره کل در سال گذشته در خوشه های خدمات بالغ بر یک میلیون و727 هزار و516نفر-ساعت ، صنعت یک میلیون و817 هزار و 940 نفر- ساعت ، فرهنگ و هنر 550 هزار و 722 نفر –ساعت ، فناوری راهبردی 4 هزار و 675 نفر- ساعت و کشاورزی 148 هزار و 801 نفر ساعت بوده است .

جهاندیده خاطرنشان کرد: فراگرفتن آموزش‌های مهارتی یکی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه اشتغال در استان است چرا که منجربه توانمند ‌سازی نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار می شود .

وی تصریح کرد: با توجه به صنعتی نبودن استان و فراهم نشدن زیرساخت های صنعتی ، آموزش های فنی و حرفه ای در صورتی که مورد حمایت قرار گیرد، می تواند بعنوان یکی از بخش های تکمیل کننده چرخه اشتغال در مشاغل متوسط و خرد نقش خوبی ایفا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: