• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه اندازی دانشگاه نسل سوم مجازی در زاهدان

به مناسبت هفته سلامت و با هدف دسترسی آسان سالمندان استان به برنامه های آموزشی سلامت دانشگاه نسل سوم مجازی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم افزود: یکی از مولفه های مهم ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی کردن سلامت است که لازمه آن افزایش مشارکت مردمی و فرهنگ سازی است .

وی ادامه داد: خودمراقبتی یکی از برنامه های مهم واهداف طرح تحول سلامت است که مردم با اصلاح سبک زندگی ،ورزش وتحرک کافی ،پرهیز از دخانیات  از سلامتی خودشان مواظبت کنند .

رییس دانشگاه تصریح کرد: در دو دهه قبل بیماری های واگیر مشکل عمده نظام سلامت بود ولی در حال حاضر کنترل شده و کاهش یافته است ولی در حال حاضر بیماری های غیرواگیر و مربوط به سبک زندگی مشکل عمده نظام سلامت است .

وی ضمن استقبال از برنامه های دانشگاه نسل سوم خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های سالمندان باعث ارتقای سلامت روحی و روانی افراد می گردد و کمک خواهد کرد زمینه های نشاط روحی برای این قشر در سنین سالمندی فراهم گردد .

دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه گفت: با هدف ارتقای عزت و سلامت سالمندان و به منظور ترویج فرهنگ آموزشی سلامت به همه سالمندان و بازنشسته ها و تسهیل در فراگیری برنامه های سلامت در شهرستانها  بعد از چند دوره از برگزاری نسل سوم ، دانشگاه نسل سوم مجازی در سرتاسر استان راه اندازی گردیده است تا همه سالمندان وبازنشستگان از طریق فضای مجازی متمرکز اطلاعات سلامت را فراگیرند وبرای داشتن زندگی سالمتر برنامه ریزی نمایند .

همه سالمندان استان می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی ودرمانی در این دوره های مجازی ثبت نام کنند وبرنامه های آموزشی رایگان دریافت نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: