• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار مطرح کرد:

خشکسالی تهدیدی جدی برای عشایر منطقه خاش

بخشدار مرکزی شهرستان خاش گفت: از مجموع 25 هزار ساکن منطقه عشایری خاش حدود 16 هزار نفر در بخش مرکزی خاش ساکن هستند و این قشر سخت کوش با تلاش مستمر و شبانه روزی خود به تامین نیازهای مردم مشغول هستند اما خشکسالی تهدیدی جدی برای عشایر منطقه است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی در بازدید مشترک خود به همراه شماری از کارشناسان اداره کل عشایری و جهاد کشاورزی خاش از منطقه کندزرد ترشاب بخش مرکزی خاش افزود: خدمت به اقشار نیازمند جامعه افتخار بزرگ دولت است و مسئولان با تمام باید در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند .

وی بیان کرد: با حمایت های استاندار سیستان و بلوچستان و پیگیری های فرماندار خاش از محل اجرای برنامه های مالیات بر ارزش افزوده شمار 48 پروژه در مبحث تامین آب شرب و کشاورزی در مناطق مختلف روستایی و عشایری این بخش شروع شده که بخشی از آنها به انجام رسیده است .

وی اظهار داشت: روستائیان و عشایر در منطقه خاش و حوزه تفتان در سالهای اخیر و امسال با شرایط سخت و دشواری مواجه شده اند و خسارتهای جبران ناپذیری به آنها وارد آمده است .

شجاعی ادامه داد: با از بین رفتن دام ها و کشاورزی مردم بسیاری از مناطق روستایی خالی از سکنه شده اند و به بخش های تولید و اشتغال آسیب وارد شده است .

بخشدار مرکزی خاش گفت: در کندزرد به مانند سایر مناطق تلاش می کنیم با ایجاد استخر و مخزن ذخیره آب و تامین لوله به رفع بخشی از مشکلات مردم کمک کنیم .

امین الله هاشمزهی رئیس اداره عشایری خاش هم گفت: ظرفیت های ارزشمندی برای شکوفا کردن استعدادها و رشد فعالیتهای اشتغالزایی و تولیدی در منطقه وجود دارد که امیدواریم با برخورداری از حمایت های دولت بتوانیم به جامعه هدف کمک کنیم .

وی اظهار داشت: قدرت الله ترشابی از ساکنان منطقه عشایری کندزرد ترشاب که از مرتع داران نمونه سیستان و بلوچستان بوده، در بحث تولید و اشتغال فردی موفق به شمار می رود .

مریم شهریاری کارشناس ترویج جهاد کشاورزی خاش هم با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی در مباحث تولید و اشتغال و حمایت از زنان سرپرست خانوار همگام با برنامه های دولت پای کار است، گفت: تاکنون دو صندوق خرد ویژه حمایت از زنان روستایی در مناطق کارواندر بخش مرکزی و تخت نرون بخش نوک آباد ایجاد شده که حدود هفتاد نفر عضو دارند و در مباحث صنایع دستی و کشاورزی مورد حمایت قرار گرفته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: