• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

مسئولیت همرزمان شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار سنگین است

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور، شجاعت، ایثار و وفاداری به اسلام و میهن را از جمله بارزترین ویژگی‌های شهدا و رزمندگان اسلام در دوران هشت سال جنگ تحمیلی ذکر کرد و افزود: امروز مسئولیت همرزمان شهدا که آن ویژگی‌ها را از نزدیک درک کرده‌اند در عرصه خدمت به کشور و اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار سنگین است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ سیددانیال محبی در دیدار با رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور در استانداری گفت: آرامش و پیشرفت های امروز کشور را مدیون ایثار، جانفشانی و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم و همه افراد و بویژه کسانی که همرزم شهدا بوده اند، امروز وظیفه سنگین‌تری برای ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های بعد از دوران جنگ تحمیلی که آن دوران را درک نکرده اند، دارند .

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان بیش از ۱۱ درصد مساحت کل کشور را دارا است، ادامه داد: این استان با نگاه ویژه مقام معظم رهبری و تلاش های دولت در مسیر توسعه قرار گرفته است اما با شاخص‌های استاندارد توسعه فاصله دارد که همه دستگاه‌ها و مردم باید با همان روحیه جهادی و ایثارگری دوران هشت سال دفاع مقدس برای توسعه استان تلاش کنند .

رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور هم در این دیدار گفت: رئیس جمهور و همه وزرا و استانداران کشور همکاری و کمک های خوبی با مجموعه بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس دارند به طوری که برنامه های بسیار خوبی در سطح کشور توسط این بنیاد اجرا شده است .

سردار بهمن کارگر افزود: احداث مراکز فرهنگی و یادمان های شهدا در کشور و همچنین افتتاح موزه های ایثار و شهادت که به وسیله رئیس جمهور به صورت همزمان در کشور افتتاح شد با همت و همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد .

وی در پایان از تلاش  پیگیری های بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس  برای راه اندازی اردوی راهیان نور به سیستان و بلوچستان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: