• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تربیت سالانه 200 دانشجوی پزشکی در زاهدان

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این دانشگاه 450 عضو هیئت علمی و شش دانشکده دارد که در 12 رشته، متخصص تربیت می کند تا حداقل 30 درصد نیروی بومی باشند و کمبود پزشک نداشته باشیم.

دکتر میری علی آبادی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: تربیت فوق تخصص چشم، انجام پیوند کلیه و قرنیه، جراحی قلب، داشتن هفت فوق تخصص گوارش و چهار فوق تخصص خون و سرطان در زاهدان، رادیوتراپی و تربیت سالانه 200 دانشجوی پزشکی و 80 دستیار تخصص از اقدام های این دانشگاه است.

وی اظهار کرد: رعایت اصول خود مراقبتی و اصلاح سبک زندگی در 4 محور تغذیه مناسب، فعالیت بدنی کافی، پرهیز از مصرف دخانیات و رعایت اصول بهداشت روان روند ابتلاء به بیماری های مزمن غیر واگیر را کنترل خواهد کرد و رعایت اصول خود مراقبتی توسط مادران علاوه بر حفظ سلامت خود آنها، به ترویج رفتارها و سبک زندگی سالم در خانواده و جامعه خواهد شد.

وی  همچنین به بحث مراقبت پرستاری نیز اشاره کرد و افزود: درحال حاضر7مرکز مراقبت پرستاری در منزل از دانشگاه موافقت اصولی دریافت کرده اند که سه مرکز فعال و به خدمات رسانی به بیماران میپرازد.

علی آبادی گفت: مراقبت پرستاری در منزل باعث افزایش کیفیت مراقبت از بیمار، پیشگیری از بسترهای غیرضروری، کاهش هزینه‌های درمان نسبت به بیمارستان‌ها و هزینه هتلینگ، کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی، ارتقاء ایمنی و احترام بیمار، آسایش و اطمینان بیمار و خانواده و بازگشت سریع‌تر بیمار به زندگی عادی و روحیه سالم‌تر و شاداب‌تر بیمار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: