• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد:

صدور مجوز تاسیس 1077 دهیاری در سیستان و بلوچستان

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امسال دولت مجوز تأسیس 1077 دهیاری در سطح روستاهای سیستان و بلوچستان را به استانداری داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد در پانزدهمین اجلاس شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در استانداری افزود: بنابراین تعداد شوراهای اسلامی روستایی استان امسال 1077 نفر اضافه خواهد شد که بر این اساس بیشترین شوراهای اسلامی روستایی در کشور هستیم که بیش از 2100 شورا دارد.

وی درباره سیمای آماری شوراهای اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 42 شورای اسلامی شهر با 226 عضو، 48 شورای اسلامی بخش با 240 عضو، 19 شورای اسلامی شهرستان با 95 عضو و یک شورای اسلامی استان با 19 عضو فعال است.

باقر کرد افزود: سیستان و بلوچستان 110 شورای اسلامی از سطح روستا تا شهر دارد که 580 نفر عضو این شوراهای اسلامی هستند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به موضوع حاشیه‌نشینی در شهرهای سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون شش شهر زابل، زاهدان، چابهار، ایرانشهر، کنارک و دلگان با مشکل حاشیه‌نشینی گرفتار هستند که باید ساماندهی شود .

وی خاطرنشان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای توسعه روستایی و شهری سیستان و بلوچستان بکار بسته است. در همین راستا تعداد شهرداری‌های استان به 43 مورد افزایش یافته و تعدادی شهرداری دیگر نیز به‌زودی به استان اضافه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: